בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הערכה: מדינות ערב ניסו לחסל את הבכיר הפלסטיני 
 
 הרפורמות של עמר מאיימות לא רק על ערפאת (רויטרס)   
 
כתב נענע בשטחים

מקורות פלסטינים בכירים: מאחורי ניסיון החיסול של נביל עמר עומדות מדינות ערביות. לטענתם, הרפורמות שהוא קידם עלולות לייצר תסיסה במשטרים ערביים באזור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורות פלסטינים בכירים אמרו היום (שישי) כי גורמים ערביים עומדים מאחורי ניסיון החיסול של חבר המועצה המחוקקת, נביל עמר, ביום שלישי. כך דיווח העיתון אל קודס אל ערבי היוצא לאור בלונדון. לדברי הגורמים, הרפורמות אותן עמר ניסה לקדם ברשות הפלסטינית איימו על מדינות ערביות באיזור. הגורמים אמרו כי הרפורמות ברשות יכלו ליצור תסיסה בתוך שלטונות ערביים שונים באזור, ולכן נחשב עמר לאיום על השלטון הערבי.

הגורמים טענו כי בחברה הפלסטינית קיימות כמה וכמה מיליציות, המזוהות עם הזרוע הצבאית של הפת"ח, ונתמכות על ידי מדינות כסוריה וירדן, שלהן אינטרסים שונים באיזור.

עמר, שר ההסברה לשעבר ברשות הפלסטינית, נורה ביום שלישי בלילה ברגלו בביתו בראמללה. הוא נורה דקות אחדות בלבד לאחר שחזר מראיון טלוויזיוני, שבו ביקר את תפקוד יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. בעבר כבר בוצע ירי לעבר ביתו של עמר, בשל הביקורת שהשמיע על ערפאת. כמו כן רוססו ברמאללה כתובות נאצה בהן מואשם עמר בבגידה ובשיתוף פעולה עם ישראל וארה"ב, בשל ניסיונותיו לכונן הנהגה פלסטינית שתחליף את שלטונו של ערפאת.

בתוך כך, גורמים פלסטינים ממשיכים להאשים את מצרים בליבוי התסיסה ברצועת עזה. לדבריהם, מצרים מנסה לאלץ את ערפאת לבצע את הרפורמות הבטחוניות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by