בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"מפקדים וחיילים יודחו בעקבות מחדל האנטנה" 
 
 חיילים בגבול לבנון לאחר התקרית (רויטרס)   
 
חדשות נענע

קצין בכיר אמר היום כי הסתיים התחקיר הראשוני על המחדל שבשלו נהרגו שני חיילי צה"ל מירי חיזבאללה. הקצין: "נהלים פשוטים וברורים לא מולאו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קצין בכיר בצה"ל אמר היום (שישי) כי "מפקדים וחיילים יודחו מתפקידם בעקבות תחקיר מחדל האנטנה במוצב בצפון, שבמהלכו נהרגו שני חיילי צה"ל מירי צלף חיזבאללה". כך דיווח nrg.

רס"ר אבישי קוריסקי וסמל איתי אילוז נשלחו ביום שלישי לעלות לגג מוצב "נורית" בגבול הצפון, ולתקן את האנטנה במוצב. זאת למרות הכוננות הגבוהה בצפון בעקבות חיסול בכיר החיזבאללה בפיצוץ מכוניתו בביירות. השניים נפגעו מירי צלף חיזבאללה ונהרגו.

אלוף פיקוד צפון, בני גנץ, פתח בחקירה בעקבות האירוע. התחקיר הראשוני הושלם, והוצג אתמול בפני הרמטכ"ל, רב אלוף משה יעלון. קצין בכיר בצה"ל אמר כי "הדחיפות שבה הסתיים התחקיר, כמה ימים לאחר האירוע, מעידה על חומרת הממצאים ועל יחסו של האלוף גנץ לשרשרת התקלות שתרמה למותם של החיילים".

לדבריו, כבר עכשיו ברור "שנהלים פשוטים וברורים לא מולאו וקבלת ההחלטות היתה שגויה". הקצין טען כי ככל הנראה יודחו מתפקידם מפקדים וחיילים. "עדיין לא ברור עד איזו רמה של דרג יגיע התחקיר", הוסיף.

עם זאת, הקצין הדגיש כי התחקיר הוא ראשוני בלבד, והוא אינו כולל את כל המעורבים באירוע. זאת מאחר שחלק מהמעורבים עסקו לאחרונה בסידורי ההלוויה של החיילים.

האלוף גנץ יגיע ביום ראשון הקרוב למשפחות החיילים, על מנת להציג לפניהן את מסקנות התחקיר. בשבוע הבא התחקיר יושלם, ולאחר מכן יחליט גנץ מהן המלצותיו, וימסור אותן לרמטכ"ל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by