בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חמושים השתלטו על בית המושל בחאן יונס 
 
 הפעילים יצאו מהבניין כשהובטח להם שיועסקו מחדש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אנשי גדודי חללי אל אקצה השתלטו למספר שעות על הבניין ודרשו את פיטוריו של מוסא ערפאת. כן דרשו את העסקתם של חבריהם שפוטרו עם מינויו של ערפאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כעשרים פלסטינים, אנשי גדודי חללי אל-אקצא השתלטו הבוקר (שבת) על מבנה הממשל המקומי בעיר חאן יונס שבדרום רצועת עזה. הקבוצה דרשה להדיח את מוסא ערפאת, אחיינו של יו"ר הרשות יאסר ערפאת, שזכה למינוי השנוי במחלוקת של "מפקד הביטחון הכללי בעזה". כן דרשו הפעילים שהרשות תספק תעסוקה לאנשי הארגון שפוטרו ממנגנוני הבטחון עם מינויו של מוסא ערפאת.

הפעילים עזבו את המבנה אחרי שהובטח להם שחבריהם, שפוטרו, יועסקו מחדש. הפעילים טוענים שיאסר ערפאת הבטיח להם שהם ישולבו בחזרה במנגנוני הבטחון ברשות. אחמד אבו זיד, ראש עיריית זואידה, אמר כי מטרת התוקפים היתה לעורר אנרכיה וטרור בקרב הציבור. לדבריו, התקרית מדגישה את הצורך לנקוט בצעדים שיבהירו כי "ישנו חוק וסדר" ברצועה.

בתוך כך, חמושים פלסטינים הציתו הבוקר תחנת משטרה הממוקמת מתחת לבניין המועצה המקומית זאווידה. איש לא נפגע באירוע. אתמול מסרו מקורות ביטחוניים ישראלים כי חוליית פתח הרגה בבית חנון שבצפון רצועת עזה נער בן 15, לאחר שמשפחתו התנגדה לניסיון של החוליה לירות רקטת קסאם מחצר ביתם.

לפי הדיווח, חולייה של הזרוע הצבאית של פתח הגיעה אתמול במכונית מסחרית לביתה של משפחת זענון בעיירה בית חנון. החוליה הציבה משגר קסאם סמוך לבית המשפחה ואחד מחברי החוליה פתח באש לעבר כלי משוריין של צה"ל, שעמד לא רחוק מהמקום.

בני המשפחה יצאו מהבית שבידיהם מקלות ואבנים וניסו לגרש את פעילי התנזים, ככל הנראה מחשש שביתם ייהרס אם יתבצע ירי קסאם מחצר ביתם. במהלך העימות פתחו חברי החוליה באש והרגו את הנער חסן זענון ופצעו שלושה בני משפחה נוספים. לאחר האירוע עזבה החוליה את המקום מבלי לשגר את הרקטה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by