בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים בפאריס: שיראק לא הכריז על סיום המשבר  
 
 הסתיים המשבר? שיראק (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הגורמים הכחישו את הפרסומים לפיהם נשיא צרפת העביר מסר של פיוס לנשיא קצב. המשבר פרץ בעקבות קריאתו של רה"מ שרון ליהודי צרפת לעלות ארצה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים בפאריס מכחישים היום (שבת) את הפרסומים על כך שנשיא צרפת, ז'אק שיראק, העביר אתמול מסר לנשיא המדינה, משה קצב, בו הבהיר כי מבחינתו הסתיים המשבר הדיפלומטי בין צרפת לישראל. כך דווח ב"קול ישראל".

המשבר בין המדינות פרץ בתחילת השבוע לאחר שראש הממשלה שרון קרא ליהודי צרפת לעלות לישראל בעקבות האנטשמיות בצרפת. שרון אמר: "יש לי עצה לאחינו היהודים בצרפת: עברו לישראל מהר ככל האפשר, כי כאן עליכם למצוא את ביתכם - אנו רואים את התפשטות האנטישמיות הפרועה בצרפת".

בתגובה העביר יועצו המדיני של נשיא צרפת מסר לישראל, לפיו אין טעם לתאם את מועד ביקורו המתוכנן של שרון בפריז. שגרירות צרפת הכחישה אמנם כי שלחה מסר לישראל, אולם הדוברת של שיראק אמרה: "ישנה הסכמה על העיקרון של הביקור, אך באשר לקביעת תאריך סופי, אנו עדיין ממתינים להבהרות מישראל לאחר דבריו החריפים של שרון".

מי שליבתה את הסכסוך בין המדינות היא התקשורת הצרפתית שהגיבה בחריפות חסרת תקדים לדברי שרון. "במאמר המערכת שלו האשים העיתון "לה מונד" את שרון בהצהרות בלתי מבוססות שמטרתן האמיתית היא להרחיק את אירופה מהשפעה על הסכסוך במזרח התיכון ולהותירה בתפקיד המסורתי של "הבנקאי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by