בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לפיד הציג לממשלה: נישואים אזרחיים בישראל 

לפיד הציג לממשלה: נישואים אזרחיים בישראל

 
 
חדשות נענע

ההצעה, ושמה "ברית-זוגיות", תאפשר לבני זוג שאינם מוכנים או יכולים להתחתן ברבנות להירשם כבני זוג. לפיד: אני מאמין שנצליח להעביר את הצעת החוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר המשפטים, יוסף לפיד, הציג הבוקר (ראשון) בממשלה את הצעת ועדת בר-און הקוראת להנהיג בישראל מסלול חילוני מקביל לנישואים דתיים. בשבוע הבא תוצג לפני הממשלה ההצעה במלואה.

ההצעה, ושמה "ברית-זוגיות", קובעת כי זוג שיירשם אצל רשם זוגיות שתמנה הממשלה, לא יהיה נשוי על פי דיני האישות, אך יהיה זכאי לכל הזכויות החוקיות של מי שנישא ברבנות. לפיד הדגיש בפני השרים כי מוסד "ברית הזוגיות" יתקיים לצד מוסד הנישואים, בלי לפגוע בו.

לפיד הסיף כי הוא מאמין שיצליח להעביר את ההצעה בממשלה ואחר בכנסת. "למרות שנוצב עכשיו מצב קואליציוני מסובך ביותר אני מאמין שנצליח להעביר את הצעת החוק, כדי לפתור את הבעיה החברתית החמורה ביותר שלא מצאה פתרונה מאז קום המדינה. אנשים יוכלו להחליט כיצד להינשא, אם אצל רב או אם אצל רשם זוגיות שתמנה הממשלה".

ועדת בר-און, בראשותו של חבר הכנסת רוני בר-און, הוקמה על-פי ההסכמים הקואליציוניים. בוועדה היו שותפים חברי הכנסת רוני בריזון (שינוי), ניסן סלומיאנסקי (מפד"ל) ויורי שטרן (האיחוד הלאומי). ח"כ רוני בריזון אמר כי הדחיפה העיקרית לחריגה מההסכמים הקואליציוניים והחלת ברית הזוגיות גם על בני זוג שאינם רוצים להינשא ברבנות, באה דווקא מצדם של הרבנים שהשתתפו בדיונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by