בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האחים חשבו ששרדו לבד את השואה - השבוע הבינו שטעו 
 
 
חדשות נענע 

אח אחד התגייס לשורות הצבא האדום, התגורר באוקראינה ועלה לישראל ב-95 ואילו השני הגיע לארץ כבר בשנות הששים. לאחר שמילאו את טופסי הניצולים של בית "יד ושם" - הצליח המחשב לאתר שני אחים חיים שזמן הנסיעה ביניהם - פחות משעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במשך יותר מחמישים שנה היו האחים לזאר וליאוניד שיינמן משוכנעים שכל אחד מהם הוא הניצול היחיד במשפחה מתקופת השואה. רק השבוע, הבינו שבמשך כל התקופה הזו - הם טעו.

מאגר המידע של בית יד ושם בירושלים, הכולל את שמות ניצולי השואה, איתר את שניהם כאחים שבפועל גרים במרחק של פחות משעה נסיעה. השניים, בשנות השמונים לחייהם, נפגשו לאחר התקופה הארוכה בה חיו את חייהם לבדם.

"הייתי בטוח שנותרתי לבד", אמר לזאר בן השבעים ושמונה ב"יד ושם", כשהוא מחזיק בתמונת שחור-לבן של אחיו ותמונה קטנה יותר של אימם, שנספתה בשואה. יחד עם האם הרגו הנאצים את אב המשפחה ואת ארבעת האחים והאחיות האחרים.

האחרים נפרדו לאחר הפלישה הגרמנית לפולין. ליאוניד, כיום בן ,79 הצטרף כחייל לצבא האדום ומאוחר יותר התיישב באוקראינה שם חי עד שעלה לישראל בשנת .1995

לזאר עצמו נשאר בפולין והגיע לישראל בשנת .1957 בניגוד לאחיו, הוא יודע כיום עברית בצורה מושלמת.

במהלך חייהם מילאו השניים טפסים לניצולי שואה שהוכנו על ידי "יד ושם". הטפסים הוכנסו למערכות המחשב, ודרכם התקבלה ההתראה על שני האחים שנשארו בחיים ומתגוררים בישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by