בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה: כנראה שרוב אנשי צוות הצוללת נהרגו בעת הפיצוץ 
 
 
חדשות נענע 

שני צוותי חילוץ בינלאומיים פועלים בשעה זו במטרה לנסות ולהגיע לניצולים אם יש כאלה. ההערכה: חלק מאנשי הצוות מתו בדקות הטביעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

פקידים רוסים אומרים היום (שישי) כי ככל הנראה, אנשי הצוות של הצוללת "קורסק" לא הספיקו להימלט מ"האסון שהתפתח במהירות האור". הערכות אלו נובעות מצפייה מצילומי הצוללת שנעשו אמש, בהם נראה נזק רב שנגרם לחרטום הצוללת ולגשר הפיקוד.

 
הצוללת הגרעינית. פאר הצי הרוסי לכוד במעמקי הים כשעליו אנשי הצוות (אי.פי.)
 הצוללת הגרעינית. פאר הצי הרוסי לכוד במעמקי הים כשעליו אנשי הצוות (אי.פי.)   
בצידה הימני של הצוללת "קורסק" אף נראתה פגיעה של טיל טורפדו שהיה על הצוללת. הצילומים עצמם, שבוצעו באמצעות צוללת זעירה, עדיין לא פורסמו.

סוכנות הידיעות "רויטרס" מצטטת כתב של הטלוויזיה הרוסית המדווח לראשונה מתוך ספינת ההצלה שבאזור הטביעה.

הכתב דיווח כי אנשי החילוץ מעריכים, שהנזק הרב שנגרם לחלקה הקדמי של הצוללת, גרם תוך שניות למותם של כמה אנשי צוות. "המים הציפו את החלק הקדמי ואת מרכז השליטה תוך שניות", הסביר אחד מאנשי החילוץ. "האזור נהרס תוך רגעים ספורים, שלא השאירו לאנשים שהיו שם זמן לברוח".

יצויין כי אם אכן מתו חלק מאנשי הצוות, הרי שתחזיות אספקת החמצן מתבררות כשגויות, שהרי פחות אנשים משתמשים בחמצן.
 
ברשת הטלוויזיה CNN דווח כי מהתמונות שצולמו ועדיין לא פורסמו ברבים, עולה שלצוללת נגרם "נזק כבד" כתוצאה מהתאונה ששלחה אותה לקרקעית הים. הרשת מדווחת שבצילומים ניראה טיל טורפדו בחלקה הימני של הצוללת. הצוללת החזיקה כמה טילים מהסוג הזה.

למרות זאת, מדווחת הרשת, שני צוותי הצלה בינלאומיים עוסקים ויעסקו בימים הקרובים בנסיונות החילוץ. מומחים בריטים המעורבים בכך אמרו כי למרות הצילומים, הם עדיין אופטימים בנוגע לסיכויי החילוץ.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by