בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הוכנה תכנית הפיצויים למתנחלים 
 
 בכמה יעריכו את בית הכנסת של נצרים? (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ועדת הפיצויים, בראשות מנכ"ל משרד המשפטים, סיימה את עבודתה, והיא מציעה ארבע תכניות פיצויים למתנחלים, ביניהן פיצוי על פי ותק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בפני מתנחלים המיועדים לפינוי מרצועת עזה וצפון השומרון יעמדו ארבע אפשרויות פיצויים, קבעה הועדה הממשלתית לענייני פיצויים, מדווח הארץ הבוקר (שני). הועדה, בראשות אהרן אברומוביץ', מנכ"ל משרד המשפטים, סיימה את עבודתה וכעת החלה העבודה על החקיקה הנדרשת לכך. החקיקה צפויה להגיע לאישור הקבינט לקראת סוף השנה.

החלופה הראשונה מכוונת למתנחלים שעיקר חייהם היה בהתנחלות המפונה, ונקראת "בית תמורת בית". מתנחלים שגרו באותו ישוב במשך ארבע שנים, יקבלו בית באיכות דומה ב"אזור ייחוס" בישראל. הפיצוי שיקבל המתנחל יגדל בהתאם לותק שלו בישוב.

תכנית שניה היא תכנית "ערך בית טיפוסי מפונה", ומיועדת למי שגר בהתנחלות פחות מארבע שנים או הרשום כגר בהתנחלות אך גר בפועל במקום אחר. החישוב של ערך הבית יהיה לפי ערך הבית בהתנחלות, ולא ערך הבית ב"אזור ייחוס" בתוך ישראל.

המסלול השלישי, המועדף על ידי הממשלה, הוא "התיישבות חלופית". המתנחלים יעברו לגור בישובים בתוך הקו הירוק, באזורי עדיפות שטרם נקבעו. הבוחרים במסלול זה יקבלו הקצאות קרקע ללא תשלום. העקרון הקובע בתכנית זו הוא "כל הקודם זוכה".

המסלול הרביעי הוא פיצוי אישי. כל מתנחל יוכל לבחור בין פיצויים על פי טבלה כללית לבין הערכת שמאי נפרדת על ערך ביתו.

ועדת אברומביץ' דנה גם בפיצוי כמאה בעלי עסקים באזור התעשיה ארז, שעל סגירתו הכריז השר אולמרט לפני כחודש וחצי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by