בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קרי: לא לשנאת בוש בוועידת המפלגה 
 
 אולם הועידה הראשי, לפני הפתיחה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

היום נפתחת ועידת המפלגה הדמוקרטית בארצות הברית, שתמנה את ג'ון קרי למועמד המפלגה לנשיאות. הועידה מאובטחת באופן חסר תקדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלפי פעילי המפלגה הדמוקרטית תפסו את רוב חדרי המלון בבוסטון, מסצ'וסטס, לקראת ועידת המפלגה שתתחיל היום (שני). כמדי ארבע שנים, ועידת המפלגה היא כנס עידוד וחיזוק לפעילים, אבל הפעם יש באווירה גם זעם, לא רק התלהבות.

הדמוקרטים חשים שהנשיא בוש "גנב את המדינה, אחרי שגנב את הבחירות", כפי שהתבטא אחד הפעילים. הזעם כלפי בוש, שהתבטא בסיסמאות כגון "להביס שנית את בוש ב-2004", "גור - עוד ארבע שנים", וכדומה, שימש כמאחד יעיל בקרב הפעילים. שנאת בוש בקרב הדמוקרטים, אומרים פרשנים, מגיעה למימדים של שנאת קלינטון בקרב הרפובליקנים. אחד מפעילי הדמוקרטים אף כתב לפני מספר חודשים מאמר ארוך ומנומק, שנקרא "מדוע אני שונא את ג'ורג' וו. בוש".

אף שהפגנת עוינות כלפי בוש תועיל להדק את הקשרים בין הפעילים הדמוקרטים ותעורר את המרץ שלהם, בסביבתו של המועמד ג'ון קרי מקפידים להתרחק מן האווירה הזו. "אלה לא יהיו ארבעה ימים של 'הכה בבוש'", אמר אחד ממקורבי קרי. יש להם סיבה: יועציו של קרי בונים על המצביעים המהוססים, שטרם החליטו למי יתנו את קולם בשני בנובמבר. קרי רוצה שהועידה תהיה הצגה גדולה, שבמרכזה דמותו; פעילים זועמים עם חולצות בוש שעליהן הכיתוב "למחוק את החיוך שלו" עשויים לפגוע בקרי בקרב המתונים, שיירתעו מהתקפות בוטות על נשיא מכהן.

הועידה הדמוקרטית נערכת בצילו של איום הטרור. האבטחה היא חסרת תקדים, ואנשי השירות החשאי אף טועמים את המזון שמוכן לבאי הועידה, מחשש שהוא מורעל. החשש מהתקפת טרור הוא כה גדול, עד שהניו יורק טיימס הקדים תרופה למכה ושלח לועידה, יחד עם הכתבים הפוליטיים, גם את כתבו לענייני טרור. הרפובליקנים כבר הפריחו שמועות על דחיית הבחירות, במקרה של התקפת טרור, אך קרי הבהיר כי הוא נחוש להתנגד לכך: דחיית הבחירות, הוא אומר, תהיה כניעה לטרור. הוא מזכיר את העובדה שגם במהלך מלחמת האזרחים נוהלו הבחירות במועדן כטיעון מסייע. מומחים פוליטיים תמימי דעות, עם זאת, שהתקפת טרור בסמוך לבחירות תסייע לנשיא בוש.

הועידה צפויה לאשר את מינויו של ג'ון קרי כמועמד המפלגה לנשיאות, ואת מועמדותו של ג'ון אדוארדס לסגנות הנשיאות. בעבר, לפני שיטת הפריימריז, ועידות המפלגה היו מרכז ההתרחשויות: המדינות היו בוחרות נציגים לועידה, והללו, במהלך דיונים ארוכים, היו בוחרים את המועמדים לנשיאות. עם המעבר לשיטת הפריימריז, הפכו ועידות המפלגות לאירועים נוצצים, שמטרתם עידוד הפעילים וחשיפה תקשורתית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by