בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ דחה עתירת ואנונו; המגבלות שהוטלו לא יוסרו 
 
 הפסיקה מוכיחה את פרצוף הצדק הישראלי. ואנונו היום (רויטרס)   
 
חדשות נענע

קיבל עמדת הפרקליטת, לפיה בידי ואנונו מידע סודי שהוא מתכוון לפרסם ולסכן את ביטחון המדינה. ואנונו: נחשפו פניו של הצדק הישראלי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ דחה היום (שני) את עתירתו של מרגל האטום, מרדכי ואנונו, בנוגע למגבלות שהוטלו עליו, עם שחרורו מהכלא בחודש אפריל השנה. ואנונו אמר בתום הדיון כי "זה יום עצוב ומביש" בין ההגבלות שהוטלו על ואנונו: איסור יציאה מהארץ; איסור על יצירת קשר עם אזרחים זרים ללא אישור; איסור על החלפת כתובת מגורים ללא התראה מוקדמת; איסור על ראיונות.

השופטים אהרן ברק, אסתר חיות-כהן ואליעזר ריבלין דחו את העתירה שהגיש ואנונו נגד אלוף פיקוד העורף ושר הפנים. לטענתו, המגבלות גוזרות עליו נידוי חברתי ונוטלות ממנו יכולות בסיסיות של גמישות, ניידות והסתגלות לסביבה. פרקליטיו של ואנונו טענו בדיון לפני כשבועיים כי מטרת ההגבלות היא מירור חיי מרשם.

הפרקליטות, לעומת זאת, טוענת כי בתאו של ואנונו נתפסו מחברות, ובהן ידיעות, שרטוטים וחומר חסוי שטרם פורסם בעבר, בנוגע לעבודתו של ואנונו בכור בדימונה. בתשובתה מצטטת המדינה התכתבויות שונות של ואנונו, שנעשו טרם שיחררו מבית הכלא. באחת ההתכתבויות אומר ואנונו: "ברגע שאשתחרר או תינתן לי אפשרות, אני אפרסם את כל הסודות שיש לי על הנשק הגרעיני של ישראל ועל כל הפעילות בקריה למחקר גרעיני בדימונה".

ואנו אמר בתגובה, באנגלית, כי "ההחלטה חשפה את פרצופו של הצדק הישראלי", והוסיף כי השופטים פעלו "כמו פקידי שלטון". פיטר הונאם, העיתונאי שפרסם את מסמכי ואנונו על הכור בדימונה, אמר כי מדובר ב"נקמנות אישית".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by