בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סדאם, משורר האומה העיראקית, חש בטוב  
 
 מגנן להנאתו. סדאם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שר זכויות האדם העיראקי ביקר את סדאם חוסיין בכלא. הוא מדווח כי סדאם חוסיין מבלה את זמנו בכתיבת שירים, בגינון ובאכילת עוגיות. עם זאת, סדאם נראה מעט מדוכא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סדאם חוסיין, שליט עיראק המודח, מבלה את זמנו בכלא בקריאת הקוראן, בכתיבת שירה, בגינון ובאכילת עוגיות ומיני מאפה, כך מדווח היום (שני) עיתון "הגרדיאן" הבריטי. השר לזכויות האדם העיראקי, בחטיאר אמין, אמר כי בריאותו של סדאם טובה, אולם הוא מקבל טיפול רפואי בשל לחץ הדם הגבוה שלו, וכי הוא סובל מבעיה כרונית בפרוסטטה שלו.

אמין דיווח כי אחד השירים שכתב סדאם עוסק ביריבו המושבע, נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, אולם טען כי לא היה לו זמן לקרוא אותו. אמין הוסיף עוד כי "סדאם מטפל בכמה עצים ושיחים ואפילו סידר מעגל של סלעים לבנים מסביב לעץ שזיף קטן".

לטענת אמין, סדאם מוחזק בתנאים טובים, הכוללים תא ממוזג בגודל של שלושה על ארבעה מטרים, אולם הוא נראה "במצב רוח ירוד ומיואש". אמין סיפר עוד כי סדאם הוסיף מספר קילוגרמים למשקל, בתום דיאטה שכפה על עצמו.

אמין הוא כורדי שנולד בקירקוק ובילה את מרבית חייו בגלות באירופה ובארצות הברית. כמה מבני משפחתו נרצחו במצוותו של סדאם חוסיין. אמין סיפר כי פגש את אחיו החורג של סדאם, ברזן אל-תיקריתי, שהיה אחד מהאנשים החזקים בשלטון סדאם. לטענת אמין, ברזן ניסה לשכנע אותו כי הוא חף מפשע וכי לא השתתף ברצח הכורדים בשנות ה-80. לדברי אמין, "ניסיתי לשלוט ברגשות שלי, אבל אם לומר את האמת, רציתי להקיא".

משפטו של סדאם חוסיין נפתח בתחילת החודש בעיראק, לאחר שהועבר לאחריות משפטית עיראקית. בית המשפט הקריא לסדאם את שבעת סעיפי האישום נגדו, כנגד שבעה פשעים שונים שביצע בשלושת העשורים האחרונים. סדאם סירב להכיר בסמכות בית המשפט לשפוט אותו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by