בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כיף בחוף עכו: 2 וחצי מיליון קוב שפכים בשנה 
 
 העירייה: נקים מפעל טיהור. החוף בעכו (אתר ``צלול``)   
 
חדשות נענע

כך טוענים בעמותת "צלול". לטענת העמותה, 2 וחצי מיליון קוב של שפכים מוזרמים מדי שנה לים. נחל נעמן, הסמוך לעיר, סובל גם הוא מהמפעלים באיזור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיריית עכו מזרימה לים את השפכים הגולמיים של העיר באמצעות צינור המונח כמה עשרות מטרים מקו החוף, כך טוענת היום (שני) עמותת "צלול", עמותה לאיכות הסביבה. לדברי העמותה, העירייה מזרימה לים מעל 2.5 מיליון מטרים מעוקבים בשנה של שפכים עירונים ושפכים תעשייתיים.

העמותה מוחה עוד על זיהומו של נחל נעמן, הזורם זרומית לעכו. לטענת העמותה, המזהם הגדול של נחל הנעמן הוא מתקן מילואות המאגד את השפכים של שלושה מפעלים, "מילומור", "מילובן" ו"מילועוף". העמותה מציגה נתונים, לפיהם מילואות מזרימה לנחל נעמן מעל מיליון קוב בשנה של שפכים תעשייתיים.

בתחילת חודש יוני 2004 ערך המשרד לאיכות הסביבה בדיקת מעבדה של איכות מי הקולחים היוצאים ממילואות אל נחל הנעמן. מהמצאים עולה כי בכל האמור לזיהומים ביולוגיים עולה רמת הזיהום של נחל נעמן על רמת הזיהום בנחל הקישון. מזה ארבע שנים מנהל המשרד לאיכות הסביבה חקירה כנגד מילואות אך עד עתה לא הוגש כתב אישום בנושא.

ליעד אורתר, רכז 'צלול' בחיפה והצפון אמר במסיבת העיתונאים כי המצב של המשך זיהום הנעמן ומפרץ עכו חייב להיפסק :"הים התיכון, מפרץ עכו ונחל הנעמן לא יכולים להמשיך להיות הג'ורה של המדינה. לא ייתכן שהרשויות והמפעלים יזרימו את כל הביוב שלהם לנחלים ולים בלי כל הפרעה. הם עוברים על החוק, פוגעים בסביבה ועושים צחוק מאמנות בינ"ל. אנו נפעל בכל האמצעים הציבוריים והמשפטיים העומדים לרשותנו על מנת לעשות את מה שהמדינה כבר מזמן הייתה צריכה לעשות – לאכוף את חוקיה ולשמור על סביבתה".

בשנה שעברה הגיש המשרד לאיכות הסביבה כתב אישום נגד חברת תעשיות אלקטרוכימיות בעכו ומנהלה, בגין גרימת זהום אויר חמור, הפרת תנאי היתר הרעלים והפרת תנאי רשיון העסק. זאת בעקבות שרשרת של אירועי תקלות ושריפות במפעל שגרמו להגברת זיהום האוויר.
 

העירייה: "אין סכנה למתרחצים"

 
מנהלת מחלקת ההסברה של עיריית עכו, מירב צוקר, אמר בתגובה כי העירייה לא חיכתה לעמותת צלול על מנת לקדם הקמת מכון שפכים בעיר. "עם כניסתו לתפקיד, ראש העיר, שמעון לנקרי, החל בקידום פרויקט הקמת המכון לטיהור שפכים. במהלך חודש מרץ נחתם חוזה עם היזמית חברת ריסט להקמת המכון תוך 30 חודשים מחתימת החוזה. נכון לעכשיו הקמת המכון נמצאת בשלבי תכנון מפורט, ו-60 אחוז מקווי הסניקה כבר הונחו. בשבועות הקרובים יחלו בעבודות הנחת קווי הסניקה בתוככי העיר עכו, בעוד שלושה חודשים תחל הקמת המכון לטיהור שפכים בפועל". לדבריה, הים בעכו נבדק, וכל הבדיקות העלו תוצאות תקינות. "אין סכנה למתרחצים", הוסיפה צוקר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by