בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חייל ירה בפלסטיני שכינה אותו "שקרן" 
 
 הסטודנטים לא הורשו לעבור במחסום. בית עיבא (מחסום watch)   
 
חדשות נענע

סטודנט פלסטיני הגיע למחסום בית עיבא ולא הורשה לעבור. הוא שוחח עם אחד החיילים שהחל לפתע להכות אותו. הפלסטיני ניסה לברוח והחייל ירה בו ופצע אותו בינוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חייל צה"ל ירה אתמול (ראשון) ופצע באורח בינוני עד קשה פלסטיני שניסה לעבור את מחסום בית עיבא, צפונית לשכם. זאת בתגובה לכך שהפלסטיני, מוחמד כנען, כינה אותו שקרן. החייל החל להכות את כנען וכשזה ניסה להימלט, שלף החייל את נשקו וירה בו. כנען מאושפז היום בבית החולים "רפידייה".

פעילות "מחסום ווטץ'", ששהו במחסום באותה עת, סיפרו כי אחר הצהריים הגיעו למחסום ארבעה סטודנטים מאוניברסיטת א-נג'אח, שסיימו את הבחינות וביקשו לחזור הביתה. החיילים במחסום לא התירו זאת, אולם אחד הסטודנטים לא וויתר, ניגש לחייל העומד בעמדת הבדיקה וניהל איתו שיחה שקטה.

הפעילות אומרות כי "פתאום החייל א' התחיל לצעוק 'אף אחד לא יגיד לי שאני שקרן', הכניס לו שני אגרופים בבטן, הטיח את פניו במחיצת הבטון. שלושת החיילים האחרים במחסום ניסו להפריד בין השניים. הסטודנט התרחק ונעמד בצד היציאה ליד עמדת הבדיקה. החייל הצליח להשתחרר מאחיזת חבריו, צעק שוב 'אף אחד לא יגיד לי שאני שקרן' והסטודנט ברח לכוון היציאה מהמחסום".

בשלב זה החייל "לקח נשק מאחד החיילים האחרים" ופתח באש לעבר הסטודנט הפלסטיני. הפלסטיני נפגע בזרועו. החיילים לקחו את הנשק מהחייל התוקף ששב ואמר כי "אף אחד לא קורא לי שקרן, אני אהרוג את הבן זונה, לא אכפת לי ללכת לכלא". במהלך התקרית הושבת המחסום לרבע שעה, ולאחר מכן חזר לפעילות.

בדובר צה"ל מאשרים את המקרה וטוענים כי מדובר במקרה חמור במיוחד. המקרה הועבר, לפנים משורת הדין, לחקירת משטרה צבאית, ולא לטיפול בית דין משמעתי. החייל הוצא מהמחסום והובא לחקירה.
 

"השחתת ערכי היסוד המוסריים של חיילי צה"ל"

 
ח"כ רומן ברונפמן אמר בתגובה לאירוע כי "המקרה הוא לא רק אלימות מיותרת ונבזית כלפי האוכלוסיה הפלסטינית האזרחית, אלא המחשה להשחתת ערכי היסוד המוסריים של חיילי צה"ל ושל החברה הישראלית". "אני מקווה שימוצה הדין עם האחראים", אמר ברונפמן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by