בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מירוצי סוסים - בקרוב אצלנו? 
 
 עידוד ליזמים להשקיע כסף בגידול סוסים   
 
חדשות נענע, איתמר שאלתיאל

הקבינט הכלכלי-חברתי אישר את הצעת שר החקלאות, ישראל כץ, לאפשר קיום מרוצי סוסים והימורים בישראל. כץ: זהו השג גדול למגזר הכפרי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקבינט הכלכלי-חברתי אישר היום (שני) את ההצעה לאפשר קיומם של מרוצי סוסים בישראל. על פי ההצעה, אפשר יהיה להמר במירוצי הסוסים, וחלק מרווחי ההימורים יושקע בפיתוח האזורים בהם יתקיימו המירוצים. שילוב הימורים במירוצים מחייב חקיקה, והממשלה תאלץ להגיש הצעה לתיקון החוק להימורים בספורט.

בהחלטה נקבע כי בחבל תענ"ך שבאזור הגלבוע יוקם היפודרום ראשון, ולאחריו יוקם היפודרום נוסף בנגב. מטרת ההצעה היא עידוד יזמים להשקיע כסף בגידול סוסים, הקמת בתי חולים וטרינריים, בתי ספר לרכיבה ושרותים נוספים הנלווים לתעשיית ההימורים על מירוצים.

שר החקלאות, ישראל כץ, יזם את ההצעה. לאחר אישור ההצעה אמר כץ כי זהו הישג גדול למגזר הכפרי. לדבריו, כללי ההימורים יוסדרו ויתואמו עם המועצה להסדר הימורים בספורט, שכבר הביעה תמיכה ברעיון.

כל היפודרום יכלול גם חוה לגידול וטיפול בסוסים, בית חולים וטרינרי, בית ספר לרכיבה ושירותים נלווים. הן ההיפודרומים והן השירותים הנלווים אמורים להיות תחת אחריות של משרד החקלאות.

יו"ר העמותה למניעת הימורים כפייתיים בישראל, פנינה אלדר, אמרה לחדשות נענע בתגובה כי ההצעה היא ציון דרך נוסף בהדרדרות של מדינת ישראל. "בני הנוער ילכו בשבת למרוצים במקום ללכת לראות כדורגל. בכל מקום בעולם בו מופעלים מירוצים הם נשלטים על ידי העולם התחתון. אנחנו פשוט מעלים את הכנסות השוק האפור".

אלדר הוסיפה כי היא מבקשת שלפחות יוגבל גיל הכניסה למירוצים ל-21. כמו כן, אמרה אלדר כי ראוי שהשר כץ יפריש סכומים מרווחי ההימורים לשיקום האנשים שהולכים להפגע מהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by