בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארקדי דוכין נגד מועצת יש"ע 
 
 יש בנו אהבה והיא תנצח. השרשרת האנושית (רויטרס)   
 
חדשות נענע

היוצר והזמר יוצא היום נגד השימוש שעושה מועצת יש"ע בשורה משירו "יש בי אהבה". טוען: אני לא רוצה בשום אופן שהשירים שלי ישמשו לפוליטיקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הזמר והיוצר ארקדי דוכין יוצא היום (שני) נגד השימוש שהחליטה לעשות מועצת יש"ע בשירו "יש בי אהבה" משנת 1995. הססמא, "יש לנו אהבה והיא תנצח", הדומה באופן מפתיע לשורה מהשיר של דוכין, נבחרה להוביל את הקמפיין נגד ההתנתקות שקיבל אתמול תנופה בהפגנת השרשרת האנושית.

ארקדי דוכין, שהתראיין אחר הצהריים בגלי צה"ל, אמר כי מדובר בשימוש ציני במשפט שהכוונה המקורית שלו היתה שונה לגמרי. "המחאה שלי יותר אנושית, השיר מדבר על אהבה לכל דבר חי - ליהודים ולערבים". דוכין הוסיף: "באופן כללי השירים שלי לא מכוונים לפוליטיקה אלא יותר למחאה חברתית. זה לא למפלגות ודברים כאלה".

דוכין, שנשאל האם הוא מתכוון לפעול נגד מועצת יש"ע, הסביר כי הוא אינו נוהג לעסוק בעניינים אלה: "אני באופן אישי לא מתעסק בזה אבל אם המנהל שלי יחליט שהופר חוק של זכויות יוצרים הוא בטוח יפעל". בסוף הראיון הדגיש דוכין: "אני לא רוצה בשום אופן שהשירים שלי ישמשו לפוליטיקה".

מאיר קוטלר, מנהלו האישי של ארקדי דוכין, התראיין לאתר nrg מעריב. לדבריו: "הם (מועצת יש"ע) חייבים לקבל אישור. כל שימוש ללא אישור ורשות ממני זו הפרה בוטה של זכויות יוצרים ואנחנו נפעל בהתאם. רק לפני חודש סיימתי תביעה דומה של נעמי שמר, בעניין הפרה בוטה של זכויות יוצרים. מישהו שהוציא ספר וקרא לו 'יש לי יום יום דג'".

זמר נוסף שנפגע ממועצת יש"ע הוא אריק איינשטיין שביצע את הגרסה המקורית של השיר. לשאלת nrg האם הדבר מכעיס אותו אמר איינשטיין: "שטויות. אני לא אוהב את השמאלה והימינה. נקעה נפשי מכל ריב המדנים של ימין ושמאל, אין לי שום רצון להתעסק בזה. לא רוצה להוסיף שמן למדורה של הפילוג שיש פה בעם הזה. בגדול המשפט כבר לא שייך לנו, הוא שייך לכולם".

יהושע מור-יוסף, מנהל קמפיין יש"ע, הודה כי לא ביקש רשות להשתמש במילות השיר, אולם לדבריו "זאת גם לא ממש השורה המקורית". הוא הסביר: "יש גם את אהוד מנור עם 'אין לי ארץ אחרת', וגם במקרה שלו - לא ביקשו זכויות. אם הנושא יעלה, אם אנשים יפנו אלינו, נשמח לדבר איתם. אחנו לא רוצים להרגיז אותם סתם".

מור-יוסף ניסה להסביר מדוע בחר דווקא בשיר הזה: "אנחנו רוצים להוכיח שרוב הציבור הישראלי מתנגד לנסיגה מגוש קטיף ונחשוף את זה בביקורים מבית לבית. אנשים לא מכירים את הפרטים, אבל כשהם שומעים את השורה הזאת הם אומרים אם זה ככה אז אנחנו מתנגדים. מעבר לביטחון, אנחנו נוגעים באנשים גם בדברים הערכיים של התיישבות וציונות ומדינת היהודים ובשביל מה היא קמה, ולכן אנחנו מפיצים גם את אמנת התקווה בצוותא עם הסטיקרים של הסלוגן הזה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by