בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היום: תשעה באב 
 
 כל הרחובות סביב העיר העתיקה נחסמו לתנועה   
 
חדשות נענע

אמש בשעה 20:00 החל הצום לציון חורבן בית המקדש. אלפים הגיעו לרחבת הכותל במרבית היישובים נסגרו בתי העינוגים והמסעדות, למעט תל אביב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלפי מתפללים הגיעו אמש (שני) לרחבת הכותל בירושלים לקריאת מגילת איכה ולאמירת קינות אבל לרגל תשעה באב. אלפים אחרים הגיעו לבתי הכנסת ברחבי הארץ להתאבל על חורבן בית המקדש. הצום נפתח אמש בשעה 20:00. במרבית היישובים נסגרו בתי העינוגים והמסעדות, למעט תל אביב, בה באופן מסורתי לא אוכפת העירייה את החוק.

בירושלים המשטרה לא מאפשרת את כניסתם של כלי רכב לעיר העתיקה ורק תושבי הרובע היהודי ובעלי אישורים מיוחדים מורשים להכנס לרחבת הכותל. כל הרחובות הסובבים את העיר העתיקה נחסמו לתנועה. כמו כן, חסומים לתנועה בעיר גם הרחובות הבאים: רחוב שלמה המלך, מכיכר המכס עד רחוב יפו. רחוב יפו, בין כיכר צה"ל ורחוב חשין, בשני הכיוונים. ורחוב הצנחנים, מרחוב הנביאים עד כיכר צה"ל.

בתוך כך, מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב אילן פרנקו, אמר אמש כי ישקול אם לאפשר לאנשי תנועת נאמני הר הבית לקיים היום בהר תהלוכת אבל לרגל צום תשעה באב. בדיון שנערך אתמול בבג"צ אמר נציג המדינה כי אנשי התנועה רשאים לעלות להר כמו כל אדם אחר. אם תתקבל החלטה האוסרת על כניסת מתפללים להר, היא תהיה תקפה לכל המבקרים ולא רק לנאמני הר הבית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by