בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אבו עלא ידרוש מערפאת להחליף את שר הפנים  
 
 איים להתפטר. אבו עלא (רויטרס)   
 
חדשות נענע

רה"מ הפלסטיני ויו"ר הרשות ייפגשו מחר ברמאללה. אבו עלא ידרוש למנות כשר הפנים את קולונל יוסוף הידוע בקו מתון ודוגל במאבק בלתי מזויין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה הפלסטיני אבו עלא צפוי להיפגש מחר (שלישי) עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, ברמאללה. בפגישה אבו עלא צפוי לדרוש את החלפתו של שר הפנים הפלסטיני. לפני יותר משבוע איים אבו עלא בפרישה מתפקידו במחאה על כך שסמכויותיו וסמכויות שר הפנים בממשלה הפלסטינית מצומצמות ואינן מאפשרות שליטה במנגנוני הביטחון ברשות. ערפאת לא קיבל את ההתפטרות.

בסוף השבוע אמר ערפאת כי "אין שום משבר ברשות" וכי הוא סומך לחלוטין על המלצותיו של אבו עלא. כמו כן אמר ערפאת כי הוצעו מספר שינויים במבנה הקבינט הפלסטיני וכי הוא נתן הסכמתו לשינויים.

בכירים בלשכתו של אבו עלא מעריכים הערב שבעקבות לחץ מצד מצרים, אבו עלא צפוי לדרוש מערפאת למנות את הקולונל נאסר יוסוף לתפקיד שר הפנים החדש בממשלה. הקולונל יוסוף עמד בעבר בפני מינוי לתפקיד שר הפנים הפלסטיני - בתקופת כהונתו של אבו מאזן - אולם אז ערפאת הטיל וטו גורף על המינוי. ערפאת התנגד לקו המתון שיוסוף הציג נגד מאבק מזויין ובעד רפורמות רדיקליות במנגנוני הביטחון הפלסטינים.

הלילה ערפאת צפוי להיפגש עם עם חברי הוועדה לשיקום מנגנוני הביטחון ברשות. הוועדה שמונתה על ידי המועצה הפלסטינית המחוקקת תעביר ליו"ר את מסקנותיה בנוגע למנגנוני הביטחון ולדרכים לשים קץ לאנרכיה בשטחים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by