בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נאסרה כניסת יהודים להר הבית 
 
 המתפללים לא הורשו לעלות להר הבית. חדר סמוך לכותל (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נאמני הר הבית ביקשו להתפלל במתחם. המשטרה התנגדה, ואסרה כניסת יהודים. שלשום הזהיר השר לבטחון פנים מפגיעה במסגדים שעל ההר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משטרת ירושלים נערכת הבוקר (שלישי) בכוחות מתוגברים בעיר, לקראת ההמונים המגיעים לתפילות תפילות ט' באב, שהחלו אמש באזור הר הבית. כך דווח בגלי צה"ל. מאות שוטרים, לוחמי משמר הגבול ומתנדבים נפרשו באזור ההר. מפקד מחוז ירושלים, אילן פרנקו, אסר על "נאמני הר הבית" להיכנס למתחם הר הבית.

את החלטתו קיבל פרנקו על רקע דבריו של השר לבטחון פנים, צחי הנגבי, לפיהם פעילי ימין קיצוני מתכננים לבצע פיגוע במקום, במטרה לסכל את תוכניתו המדינית של ראש הממשלה, אריאל שרון. פרנקו הטיל את האיסור בעקבות עתירת "נאמני הר הבית" לבג"ץ, לאפשר להם להכנס למתחם ההר.

כניסתם של נאמני הר הבית להר נאסרה גם בשנים קודמות. בכוונתם היתה להגיע להר עם אבן מסותתת, שמשקלה כששה טון, אותה הם מייעדים לשמש כאבן הפינה של בית המקדש השלישי.

בתוך כך, משלחת הפלג הדרומי של התנועה האסלמית הגיעה למתחם ההר, בראשות מנהיג הפלג, איברהים סרסור, וחבר הכנסת עבד-אלמאלכ דהאמשה. אנשי התנועה הביעה תמיכה בהחלטה למנוע כניסת יהודים למתחם ההר.

פעילי הימין הקיצוני המתפללים הבוקר ברחבת הכותל הודיעו כי ינסו לעקוף את החלטת המשטרה. ל-ynet אמרו אנשי הימין הקיצוני ש"המשטרה וצחי הנגבי נותנים לערבים את השליטה על ההר המקודש".
 

תפילות ט' באב החלו אמש

 
אמש, ערב ט' באב, ציינו ברחבי הארץ את חורבן בית המקדש ובבתי הכנסת קראו את מגילת איכה. מרבית המסעדות, ומה שמוגדר בחוק כ"בתי עינוגים", נסגרו לקהל. בתל-אביב, לעומת זאת, עסקו 25 פקחי עירייה באכיפת חוק איסור הפעלת בתי תענוגות בט' באב. הפקחים רשמו 30 קנסות בגובה 660 שקלים לבתי עסק שפעלו בעיר, בניגוד לחוק עזר עירוני.

בירושלים צופים עומס רב של אנשים במתחם הכותל, והמשטרה קוראת לציבור שלא להגיע לאזור בכלי רכב פרטיים, אלא להשתמש בתחבורה ציבורית. בתוך כך, בשל ציון ט' באב יפסק היום המסחר בבורסה, וימשך מחר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by