בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מכה לצוותי החילוץ: גם פתח המילוט השני בצוללת נפגע קשות 
 
 
חדשות  נענע

הצוללת הזעירה נכשלה בנסיונה להתחבר לפתח האחורי בצוללת. על פי ההערכות, הפתח הנוסף, הקידמי, נפגע כתוצאה מההתפוצצות ויצא גם הוא מכלל שימוש. נשיא רוסיה פוטין: "מלכתחילה הסיכוי להצליח היה קלוש"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כישלון ניסיון החילוץ החמישי של 118 אנשי הצוות הלכודים בתוך ה"קורסק", הולך ומתברר כקריטי הרבה יותר. הפתח האחורי, דרכו היתה אמורה הצוללת הזעירה להתחבר ל"קורסק" - יצא מכלל שימוש. המומחים מאמינים כי גם הפתח הקידמי נפגע כתוצאה מההתפוצצות. העיניים מופנות כעת אל צוות החילוץ הבריטי.
 
 
הדיווח של כתב תחנת טלוויזיה רוסית שנמצא על סיפונה של ספינת ההצלה, משרה אווירה קשה מאוד על צוותי החילוץ. הכישלון, מצטרף לתמונות של ה"קורסק" שראו אנשי החילוץ אתמול, לפיהם מצבה של הצוללת חמור משחשבו בתחילה.
 
נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, אומר היום (שישי) כי מלכתחילה הסיכוי להצלחת נסיונות החילוץ היה "קטן מאוד". פוטין הוסיף שברגע ששמע על האסון, שאל את שר ההגנה, איגור סרגייב, על הסיכויים להצלחת נסיונות החילוץ. "התשובה היתה `יש סיכוי קטן בצורה קיצונית להצליח ולחלץ את האנשים, אבל הסיכוי עדיין קיים", אמר.

על פי ההערכות, הפגיעה העיקרית היא בחלקה הקדמי של הצוללת, כתוצאה מפיצוץ טילי "טורפדו" שהיו על סיפונה. ייתכן מאוד ורוב אנשי הצוות נהרגו מיד עם הפגיעה מאחר והיו במרכז השליטה שבקדמת הצוללת.

בראיון שהעניק הנשיא פוטין לאחת מתחנות הטלוויזיה ברוסיה, חזר ואמר כי אין כל סכנת קרינה מאתר הטביעה. בנוסף, הגן על החלטתו שלא להפסיק את חופשתו: "כמובן שהדבר הראשון שרציתי היה לטוס לאזור האסון", אמר פוטין, "נמנעתי מכך בסופו של דבר, ואני חושב שעשיתי את הדבר הנכון מאחר והגעתם של אנשים לא מומחים לאזור לא היתה עוזרת לחילוץ. כל אחד צריך לשמור את מקומו לעצמו".

מחר (שבת) בשעות הערב צפוי להגיע לאזור האסון צוות החילוץ הבריטי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by