בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרשת ההאזנות: מזרחי לא יעמוד לדין 
 
 נחשד ותומלל. אביגדור ליברמן (לעמ)   
 
חדשות נענע

מפכ"ל המשטרה היוצא אהרונישקי, דחה את המלצת היועמ"ש לשעבר, והחליט לא להדיח את ניצב מזרחי, ורק לנזוף בו בפרשת תמלול האזנות הסתר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפכ"ל המשטרה היוצא, שלמה אהרונישקי, החליט היום (שלישי) שלא להדיח את ניצב משה מזרחי ושלא להעמיד אותו לדין בפרשת תמלול האזנות הסתר לאביגדור ליברמן. בכך דחה המפכ"ל את המלצת היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, אליקים רובינשטיין.

החלטתו של המפכ"ל עוררה היום תגובות חריפות במערכת הפוליטית. יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ מיכאל איתן, אמר ש"המפכ"ל היה שותף מלא בהטעיית הממשלה והכנסת בכל הנוגע להאזנות הבלתי חוקיות". ח"כ גלעד ארדן האשים ש"המפכ"ל מנסה לטייח מדיניות בלתי חוקית שהיה שותף לה". ארדן עתר בעבר לבג"צ בדרישה להדיח את מזרחי מתפקידו.

בין השנים 1998-1999, ניהלה המשטרה חקירה נגד ליברמן, בחשד שהיה מעורב לקשרים עם העולם התחתון. מזרחי, אז מפקד היחידה לחקירות בינלאומיות של המשטרה (היחב"ל) קיבל צו מבית המשפט שאיש האזנה לשיחות עסקיות של ליברמן. על פי החשד, החליט מזרחי לתמלל גם שיחות פרטיות של ליברמן, בטענה שיתכן שהן הכרחיות לחקירה. בין השאר מדובר בשיחות עם בנימין נתניהו, אז ראש הממשלה, ועם השר נתן שרנסקי ואיש העסקים דוד אפל.

היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, אליקים רובינשטיין, המליץ להעמיד לדין את מזרחי, לפני מספר חודשים. היום דחה המפכ"ל את ההחלטה, וקבע בתיקו של מזרחי תירשם היערה פיקודית, אך לא יודח ולא יועמד לדין. הארץ מדווח כי לפני כמה חודשים אמר אהרונישקי בשיחות פרטיות כי רובינשטיין פעל כ"אחוז אמוציות שמקורן לא ברור".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by