בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הימין הקיצוני בגרמניה מפסיק ההפגנות 
 
 
חדשות  נענע

מפלגת הימין החליטה להפסיק את ההפגנות לתקופה של כשלושה חודשים לבחינה מחודשת של המצב. הממשלה נחושה בדעתה להוציא את המפלגה אל מחוץ לחוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מפלגת הימין הקיצוני בגרמניה, המפלגה הלאומית דמוקרטית, הודיעה כי היא משהה את כל ההפגנות אותן היא תכננה לתקופה של חודשיים-שלושה, לאור הלחץ הגובר מצד הרשויות.
 
בהצהרת המפלגה נאמר כי ההחלטה לבטל את ההפגנות המתוכננות נובעת מתוך רצון להגן על המפלגה.

המפלגה, בה חברים כ- 6000 איש בסה"כ, אומרת כי היא לא תיתן עוד הזדמנות "לסוכנים ופרובקטורים של המדינה" לחדור לשורותיה.

הבי.בי.סי מדווח כי ההכרזה הגיעה שעות ספורות לאחר שקאנצלר גרמניה, גרהארד שרודר, קרא לכל הגרמנים לעזור במלחמה כנגד האלימות הניאו-נאצית. ממשלתו של שרודר נחושה בדעתה להוציא את המפלגה הלאומית דמוקרטית מחוץ לחוק, באם הדבר יתאפשר לה. הממשלה כבר הקימה וועדה מיוחדת, בה חברים מומחים למשפט ולחוקה הגרמנית, עליהם הוטל לבחון בחודשיים הקרובים את כל האופציות להוצאת המפלגה אל מחוץ לחוץ, במסגרת החוקה הגרמנית.

"אי אפשר לתת למספר גלוחי ראש להשתולל ולהרסו את כל מה שבנינו כאן" אמר שרודר. "אנחנו לא יכולים, ואסור לנו לקבל מצב בו אנשים נרדפים ברחובות, מוכים ואף נהרגים רק בשל שפתם, דתם או צבע עורם".


בגרמניה גובר החשש מהתגברות במעשי האלימות מצד קבוצות פשיסטיות שונות. הנושא אינו יורד מהאג`נדה המקומית, ולאחרונה אף פורסם כי השטאזי דאג לעידוד כוחות פשיסטיים במערב גרמניה בשנות השישים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by