בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סודן: נשחרר את מנהיג האופוזיציה מהכלא 
 
 פליטה סודנית וילדה בצ`אד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שר החקלאות הסודני אמר כי מנהיג האופוזיציה, חסאן אל טוראבי, המואשם בהתססת המרידות במחוז דארפור. האיחוד האירופי: להטיל סנקציות על סודן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החקלאות הסודני, מג'זוב אל-קאליפה אחמד, אמר היום (שלישי) כי הממשלה הסודנית תשחרר את המנהיג האיסלאמי חסאן אל טוראבי מוקדם ככל האפשר. טוראבי כלוא מאז מרץ בגין עידוד למרד במחוז דרפור המערבי.

השר אחמד אמר כי טוראבי ישוחרר יחד עם חברים נוספים בקונגרס העממי, מפלגת האופוזיציה אותה הוא מוביל. עם זאת, השר לא אמר מתי ישוחררו האסירים.

השר אחמד הוסיף כי כבר שוחררו אסירים נוספים הקשורים למרידות של 2003 במחוז דרפור. האסירים שוחררו בהתבסס על הסכם הפסקת האש מה-8 באפריל בין המורדים מדרפור לבין הממשלה הסודנית.

האיחוד האירופי קרא אתמול לאו"ם לאיים בהטלת סנקציות על סודן. בכך הצטרף האיחוד האירופי לקריאת ארצות הברית וארגונים בינלאומיים נוספים. האירופים טוענים כי ממשלת סודן מניחה למיליציות המוסלמיות החמושות, הג'נג'וויד, לבזוז, לרצוח ולאנוס את התושבים השחורים במחוז דארפור.

הסכסוך בין הצדדים פרץ לפני 17 חודשים בחבל דארפור. עד כה נהרגו במאורעות האחרונים בסודן יותר מ-30 אלף איש, ויותר ממיליון בני אדם איבדו את בתיהם. לאחרונה היו נסיונות מצד המורדים השחורים, התנועה לצדק ושוויון (אי.ג'יי.אם.) וצבא השחרור הסודני (אס.אל.אם.), ומצד הממשלה הסודנית להגיע לפשרה, אולם שיחות השלום בין הצדדים הופסקו בשל פעולת המיליציות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by