בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"יגאל עמיר ממשיך לעשות נפשות לתורתו האלימה" 
 
 ``מקיים קשר שיחות רצוף מתאו עם מקורבים רעיוניים``. עמיר (ארכיון)   
 
חדשות נענע

כך טענה היום המדינה בתשובה לערעור של עמיר לאפשר לו להתייחד עם ארוסתו. המדינה: "עמיר מחזיק גם כיום באידיאולוגיה הרסנית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרקליטות המדינה הגישה היום (שלישי) את תשובתה לעתירת יגאל עמיר להתייחד עם ארוסתו, לריסה טרימבובלר. בתשובת הפרקליטות נאמר כי "יגאל עמיר ממשיך לעשות נפשות לתורתו האלימה מבית הסוהר".

בית המשפט המחוזי בירושלים החליט שאין לאפשר לעמיר להתייחד. עמיר הגיש ערעור על ההחלטה לבג"צ. היום הגישה המדינה את תשובתה לקראת הדיון בערעור שבג"צ יקיים מחר בחמש בערב. בראש הרכב השופטים יעמוד נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק.

המדינה מסרבת לאפשר ליגאל עמיר להתייחד עם טרימבובלר. המדינה הציגה שורת נימוקים, ביניהם נימוקים ביטחוניים, נהלי הזכאות להתייחדות ונימוקים אתיים. בין השאר, טוענת המדינה כי היענות לעתירת עמיר תגרור אפליה בינו לבין 3,300 האסירים הבטחוניים האחרים.

לדברי המדינה, עמיר "מחזיק גם כיום באידיאולוגיה רדיקלית והרסנית שחיציה מופנים כלפי יעדים אנושיים ומוגדרים, וביניהם אנשי ממשל". עוד נכתב כי עמיר "מקיים קשר שיחות רצוף מתאו עם מקורבים רעיוניים, אשר קשובים לתורתו, ומוסיף לקיים דו שיח מיליטנטי עם ידידיו ודורשי טובתו", נכתב בתשובת המדינה.

המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניתן, הסביר בתשובתו כי "עמיר מוגדר כאסיר בטחוני והתייחדות הינה הטבה שככלל לא תוענק לאסירים בטחוניים". עם זאת, סייג עו"ד ניצן את דבריו ואמר כי "מי שיש לגביו חוות דעת של השב"כ, ולפיה מתן ההקלה לא יעורר סכנה לביטחון המדינה יכול לקבל הקלה, אך לגבי עמיר קבעו גורמי הביטחון שאין לאפשר לו התייחדות, וזאת מטעמי ביטחון המדינה".

המדינה טוענת גם כי טרימבובלר סייעה לעמיר "להוציא מכתבים ומסמכים אל מחוץ לכלא ללא היתר". עו"ד ניצן טען כי עמיר ניצל בעבר את קשריו המשפחתיים על מנת לקיים את פעילותו הטרוריסטית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by