בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תכנית בצה"ל: תשלום למשרתים שנה שלישית בצבא 
 
 בקרוב בתשלום. חיילים בגבול הצפון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אכ"א שוקל תכנית, לפיה ישוחררו 20% מחיילי הסדיר, שנתיים לאחר גיוסם. הנותרים יקבלו משכורות. קרביים יקבלו 4,000 שקלים ומעלה לחודש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מהפכה מתוכננת בצה"ל: על פי תכנית חדשה, חלק גדול מהתפקידים בצבא יוגדרו מראש כדורשים שירות של שנתיים עד שנתיים וחצי, והמשרתים בהם לא ישרתו שלוש שנים. חיילים המשרתים כלוחמים או בתפקידי תמיכה בלוחמים ימשיכו לשרת שלוש שנים - אבל יקבלו משכורת. כך מפרסם הבוקר (רביעי) הארץ.

בכירים בצבא אמרו לחבר הכנסת חיים רמון (עבודה) כי אגף כוח אדם יכריע בשאלה הזו בתוך חצי שנה, וכי הוא בוחן את התכנית בחיוב. רמון הזהיר מפני משבר מוטיווציה בצבא הסדיר, משום שמספר המשרתים בפועל יורד משנה לשנה, ותוך שנים ספורות הוא צפוי להגיע לכ-50 אחוזים בלבד מכלל חייבי הגיוס. בצבא סבורים שתוספת של משכורת תפצה על העובדה שהחייל משרת חצי שנה נוספת בצבא, ותמנע ירידה במוטיבציה.

לאחר שנתיים עד שנתיים וחצי, ישחרר הצבא את החיילים שאיננו זקוק להם. באכ"א מעריכים כי מדובר ב-15 אחוזים, אך בועדת החוץ והבטחו מדברים על כ-20 אחוזים. החיילים האחרים יקבלו משכורת במהלך השירות הנותר להם - חצי שנה עד שנה. חיילים קרביים צפויים להרוויח כ-4,000 שקלים ואולי יותר, תומכי לחימה יקבלו שכר מינימום - כ-3,335 שקלים היום - ואילו שאר בעלי התפקידים יקבלו שכר שהוא "פחות משכר מינימום". כיום עומדת המשכורת החודשית הממוצעת של חייל על כ-500 שקלים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by