בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ניו זילנד נוטה למנוע כניסת מכחיש שואה לתחומה 
 
 בבית משפט הוחלט: אירווינג מכחיש שואה (אתרו של אירווינג)   
 
חדשות נענע

ניו זילנד תודיע על סוף השבוע אם תאפשר להיסטוריון הבריטי, דיוויד ארווינג, להכנס לתחומה. זאת לאחר ונקבע בביה"מ כי אירווינג הוא מכחיש שואה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניו זילנד שוקלת לא לאפשר להיסטוריון הבריטי מכחיש השואה, דייויד אירווינג, להכנס לתחומיה. כך אמר הלילה (רביעי) גורם בכיר במחלקת ההגירה במדינה, זאת בשל "עברו הבעייתי" של אירווינג. לדבריו, ההחלטה על כניסת אירווינג למדינה תתקבל עד סוף השבוע. יחד עם זאת, הוסיף, הנטייה הטבעית במחלקת ההגירה היא למנוע את כניסתו.

גורמים בקהילה היהודית בניו זילנד פועלים במרץ למניעת כניסתו של אירווינג למדינה. בראיון לגלי צה"ל קרא הרב שמואל זיונס, נציג חב"ד באוקלנד, לנעול את שערי ניו זילנד בפני אירווינג. "הקהילה ביקשה מאחד השרים, לאסור עליו לבוא לניו זילנד, מאותה סיבה שאסורה עליו הכניסה לעוד כמה מדינות". זיוונס ציין כי אוסטרליה, קנדה וגרמניה כבר אסרו על כניסתו של אירווינג לתחומן.

אירווינג נחשב להיסטוריון המוביל בתחום חקר הוראות המלחמה של היטלר. במהלך הקריירה האקדמית והמקצועית שלו, "השתכנע" ארווינג בגאונותו של הפיהרר, ומסוף שנות השישים החל לייצג עמדות יותר ויותר מכחישות שואה, עד הכחשת שואה טוטאלית בשנות השמונים. בשנת 1996, הגיש אירווינג תביעת דיבה כנגד ההסטוריונית דבורה ליפשטאט, שהאשימה אותו בהכחשת שואה; בית המשפט הבריטי דחה את התביעה וקבע כי אירווינג הוא אכן מכחיש שואה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by