בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוני בר-און: לפיד מטרפד יוזמת נישואים אזרחיים 
 
 מחאה על הדלפת טיוטת החוק על ידי שר המשפטים. בר-און (לעמ)   
 
חדשות נענע

ח"כ בר-און התפטר וועדת ההכנה לחוק "ברית הזוגיות" כמחאה על הדלפת טיוטת הוועדה ע"י השר לפיד. ח"כיות שינוי: נשב בממשלה עם החרדים אם החוק יעבור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ח"כ רוני בר-און מהליכוד הודיע הבוקר (רביעי) לראש הממשלה, אריאל שרון, על התפטרותו מראשות הוועדה שעסקה בהכנת הצעת חוק "ברית הזוגיות", להסדרת נישואים אזרחיים. התפטרותו באה, לדבריו, כמחאה על הדלפת טיוטת החוק על ידי שר המשפטים, יוסף טומי לפיד.

לפיד הציג את טיוטת הוועדה בישיבת הממשלה השבוע, זאת בטרם הושגה הסכמה כוללת מצד חברי הוועדה, ובטרם הוועדה סיימה את עבודתה. לדברי בר-און, עם הצגת הטיוטה לפיד טירפד את יוזמת הנישואים האזרחיים. לפיד, בתגובה, הודיע על כינוס מסיבת עיתונאים כדי להגיב להאשמות נגדו.

שר המדע החדש, אילן שלגי, משינוי טוען כי בר-און פועל מתוך "מניעים פוליטיים, כדי למנוע את קידום הצעת החוק, שהיא הדגל המרכזי איתו הלכה שינוי לבחירות". לדבריו, בר-און מבקש למנוע משינוי הישג שיסייע לה בבחירות הבאות.

בתוך כך, הח"כיות מלי פולישוק-בלוך ואתי לבני אמרו היום לח"כ גילה גמליאל מהליכוד שאם הממשלה תזרז את חקיקת חוק "ברית הזוגיות" הן תתמוכנה בהקמת ממשלת אחדות עם שינוי והחרדים. נזף לפיד בחברות הכנסת ואמר שלא הייתה להן סמכות להתחייב לדברים וכי שינוי אינה מתכוונת לשבת באותה הממשלה עם הסיעות החרדיות.

על פי הצעת חוק "ברית זוגיות" יוכלו אזרחים להתקשר באופן אזרחי, תוך עקיפה של מוסד הרבנות. הסכם יאפשר לזוג לחיות יחדיו ולקיים חיי משפחה ומשק בית משותף. הזוגות יוכלו לחתום על ברית זוגיות וירשמו במשרד המשפטים, תוך הצגת אישור שאינם קרובי משפחה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by