בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עצבניים בפגישה הראשונה? זבוב הפירות יסביר לכם למה 

עצבניים בפגישה הראשונה? זבוב הפירות יסביר לכם למה

 
 
חדשות נענע

מדענים מאונ' סטנפורד חקרו את תהליך החיזור בזבובים וגילו שהוא דומה להפליא לתהליך החיזור של בני אדם. הסוד הוא בתאי העצבים הקשורים להתנהגות המינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תאי עצבים האחראים על ההתנהגות המינית מסוגלים להסביר את ההבדל בין הצלחה מסחררת עם המין השני או מפלה גורפת אתו. התאים המדוברים נמצאים אצל זבובי הפירות, אך מדענים שהפרידו תאים המפקחים על החיזור בזכר זבוב הפירות מאמינים כי ממצאיהם ירמזו גם על ההתנהגות המינית במינים אחרים, בהם האנושי.

אחד החוקרים, ברוס בייקר מאוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה, מסביר שלזבוב הפירות תפקוד תא בסיסי הדומה מאוד לזה שנמצא בבני האדם. בייקר ועמיתיו הצליחו לזהות גן ראשי השולט בהתנהגות המינית של זבוב הפירות הזכרי.

לדברי בייקר, הגן אחראי על בניית העצבים הקשורים לפעולות החיזור בזכרי המין. במחקר שפורסם במגזין המדע " Nature", דווח כי 60 תאים קשורים להתנהגות המינית. כאשר הם אינם מתפקדים כשורה, הזבוב הזכר אינו מצליח להשלים צעדים מסוימים בתהליך החיזור ומכאן שאינו מצליח להתרבות.

החוקרים התערבו בתהליך של תאי העצבים וגרמו לזבוב לדלג על שלבים או לנסות לבצע את כולם בבת אחת. לדברי בייקר, אם נסתכל על ההתנהגות הבסיסית של הזבוב, נמצא יכולת מולדת לזכור זבובים אחרים מאותו הזן ומהמין הנכון.

התנהגות החיזור הבסיסית, היא בדרך כלל יצירת קשר על ידי משיכת תשומת לב, ניגון שיר אהבה לאהוב וכו'. מכאן שהתנהגות החיזור דומה כמעט לחלוטין להתנהגות בני האדם לצורך השגת הדייט הנחשק וצאצאים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by