בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מהשנה הבאה: מילואימניקים לא יועסקו בביטחון שוטף 
 
 הוועדה ניהלה ``קרב התשה`` עם צה``ל. רמון (לעמ)   
 
חדשות נענע

כך אמר יו"ר ועדת המשנה לכוח אדם, ח"כ חיים רמון. רמון: "חוץ מ"מורעלים" אף איש מילואים לא ישרת יותר מ-24 ימים בשנה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר ועדת המשנה לכוח אדם של ועדת החוץ והביטחון, ח"כ חיים רמון, אמר היום (רביעי) כי החל משנה הבאה לא יקראו חיילי מילואים לעסוק בביטחון שוטף, שמירה על מתקני כליאה ואבטחת ישובים. רמון אף אמר שהושג סיכום עם אגף כוח אדם בצה"ל, לפיו אנשי מילואים שגילם מעל 40 לא ייקראו עוד לשירות מילואים.

בשנתיים האחרונות הצטמצם באופן משמעותי מספר ימי המילואים הכללי, אמר ח"כ רמון. לדבריו, בשנת 2002 שירתו אנשי מילואים 27 ימים בממוצע בשנה, ב-2003 כל איש מילואים שירת 18 ימי מילואים בממוצע, ואילו השנה נקראים אנשי המילואים ל-16 ימים בממוצע. בשנה הבאה אנשי המילואים צפויים לשרת רק 13 ימים בשנה בממוצע. "חוץ מ"מורעלים" אף איש מילואים לא ישרת יותר מ-24 ימים בשנה", אמר רמון.

ח"כ רמון מסר כי הוועדה ניהלה "קרב התשה" עם צה"ל, וסוכם כי אנשי מילואים לא ישמרו עוד על מתכני כליאה מבחוץ, ובמקומם ישמרו חברות שמירה פרטיות. חיילים בשירות סדיר ישמרו על בתי הכלא מבפנים. את מקום אנשי המילואים ששמרו עד עתה על ישובים יתפסו עתה תושבי הישובים, אשר יקבלו תשלום עבור השמירה.

לדברי רמון, "המגמה היא להגיע למצב שאנשי מילואים יעסקו בלחימה ובתגבור ללחימה ויגוייסו לאימונים ובשעת חירום בלבד".
 

חוסר שוויון בחלוקת הנטל

 
נתונים שגורמים בצה"ל הציגו לוועדת המשנה לכוח אדם מראים כי כ-75 אחוזים מסך כל ימי המילואים המבוצעים בשנה מנוצלים לפעילות מבצעית, המתבצעת על ידי כ-35 אחוזים מהמשרתים בפועל. רמון אמר כי נתון זה מעיד שחלוקת הנטל מאופיינת בחוסר שוויון, בשל הצורך ביחידות לוחמות.

פלוגות נוספות במג"ב יוקמו על מנת להחליף אץ חיילי המילואים שישוחררו ממשימות של ביטחון שוטף. כמו כן, יותר חיילות צפויות להשתלב במשימות אבטחה, ויוכשרו חיילים סדירים להגנת ישובים ביהודה ושומרון ולתפקידים תומכי לחימה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by