בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
באוצר רוצים להטיל גזירות חדשות 
 
 הקיצוץ בתקציב יעמוד על 6-7 מיליארד שקל. נתניהו (לעמ)   
 
חדשות נענע

ביום ראשון הקרוב יציג נתניהו את הקיצוצים לתקציב 2005 בפני הממשלה. בין הקיצוצים: פיטורי עובדים, הקפאת שכר וביטול יחידות ממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האוצר מתכנן שורת קיצוצים ופגיעות במגזר הציבורי במסגרת תקציב המדינה ל-2005. כך מדווח היום (רביעי) "הארץ". בין הגזירות: פיטורי עובדים בשירות הציבורי, הקפאת שכר, ביטול יחידות בממשלה, והוצאת שורת פעולות - מרכזי שיקום ואחזקה, השירות המטאורולוגי, מוסדות גריאטריים - מהסקטור הציבורי לפרטי.

שר האוצר, בנימין נתניהו, יציג ביום ראשון הקרוב את הגזירות והקיצוצים בפני הממשלה, בישיבת הממשלה השניה הדנה בתקציב 2005.

באוצר מתכוונים לצמצם את הוצאות השכר במשרדים הממשלתיים ב-2-3 מיליארד שקלים בהשוואה ל-2004. כמו כן, מתוכננת הקפאת והקטנת תקציבי העברה בסכום של 2-1 מיליארד שקלים, וקיצוץ תקציב הביטחון ב-2-3 מיליארד שקל. אם תקציב הביטחון לא יקוצץ, משרד האוצר ימליץ לבצע קיצוץ רוחבי בגובה של עד 4 אחוזים בתקציבי כל משרדי הממשלה, קיצוץ שיפגע בשירותי הממשלה לציבור. זאת למרות שנתניהו הצהיר כי הוא לא יבצע עוד קיצוץ רוחבי בתקציב המדינה לשנה הבאה.

תקציב המדינה לשנת 2005 יעמוד על 274 מיליארד שקלים. תקציב הוצאות הממשלה בשנה זו יגיע ל-222 מיליארד שקל, הגגבוה, ריאלית, באחוז אחד בלבש מסעיף ההוצאות בתקציב המדינה ל-2004. בשנה הבאה האינפלציה תעמוד על בין אחוז אחד לשלושה אחוזים. הקיצוץ בתקציב 2005 יעמוד על בין שישה לשבעה מיליארד שקל.

יתוקצבו כל התקציבים המיועדים לביטחון, וביניהם בניית הגדר והיערכות צה"ל לאחר ההתנתקות מרצועת עזה. עם זאת, קצבאות הזקנה יוגדלו בגובה של 400 עד 300 שקל לחודש, למי שאינם נהנים מכל מקורות כספיים נוספים. זאת בהתאם לדרישת ראש הממשלה, אריאל שרון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by