בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה ברק החליט: הולכים על מהפכה חילונית 
 
 
חדשות  נענע

אהוד ברק ויתר כנראה על הסיכויים להחזיר את ש"ס לממשלה, והחליט לממש את הבטחות הבחירות שלו ולהניף את "הדגל החילוני". בתוכניות: חוקה לישראל, הסדרת נישואים אזרחיים, חוק שירות לאומי וביטול משרד הדתות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר שבועות ארוכים של היסוסים והתלבטויות, החליט לבסוף ראש הממשלה, אהוד ברק, לוותר על שותפות של ש"ס בממשלה ושינוי במדיניות הפנים של הממשלה, כשהקו המנחה: מהפכה חילונית.
 
בפגישה אמש עם שרי ישראל אחת הודיע ברק כי החליט "להניף את הדגל החברתי" ובמסגרת זאת לבצע שינויים מרחיקי לכת מבחינה חוקית, חוקתית, מנהלית וחינוכית.

ברק הודיע כי הוא מתכוון לכונן תוך שנה חוקה לישראל, ובנוסף לבצע שורה של צעדים חוקיים בישראל, שלא התאפשרו בעבר בשל לחצי החרדים. בין השאר מדובר בחוק נישואים אזרחיים, חוק יסוד: החקיקה וחוקים הקשורים למעמד האישה.
 
 
בנוסף, הודיע ברק כי הוא מתכנן לבטל את משרד הדתות, לחוקק חוק שירות לאומי אזרחי, וביצוע שינויים מרחיקי לכת גם בתוכניות התמיכה של המדינה במוסדות חינוך. על פי תוכניתו של ברק, המדינה תממן רק מוסדות חינוך, כולל אלו "הייחודיים", אשר בהם ילמדו מקצועות האזרחות, המתמטיקה והאנגלית.

מגלי צה"ל נמסר כי ברק מינה את השרים מלכיאור, ביילין ובן עמי לבדיקת כל נושא החקיקה האזרחית, ולהגיש את עמדותיהם בהקדם.

עוד נמסר כי השרים פרס וביילין הביעו בישיבה אמש את התנגדותם למהלך, בטוענה כי יש להתמיד במאמצים בתהליך המדיני.

ברק אומר כי מדובר ב"נושאים חיוניים וראויים" והוא קורא לסיעת הליכוד להצטרף ולתמוך במהפכה החדשה. בישראל אחת אומרים כי בשבועות הקרובים יחלו מגעים עם "סיעות אזרחיות" בכנסת בנוגע להרחבת בסיס הממשלה. בין השאר מדובר על מרצ, שינוי, סיעת הבחירה הדמוקרטית, עם אחד, הסיעות הערביות וגם הליכוד.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by