בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ואנונו יזומן לחקירה בימים הקרובים 
 
 מחפש אישה אירופאית. ואנונו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בריאיון לעיתון "אל ווסט" אמר ואנונו כי ישראל מחזיקה בין 100 ל-200 פצצות גרעין וגם פצצות ניוטרון ופצצות מימן. כעת יחקר כדי לבדוק אם חרג מהגבלותיו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מרגל האטום המשוחרר, מרדכי ואנונו, אמר כי ישראל "מחזיקה בין 100 ל-200 פצצות גרעיניות, בהן פצצות ניוטרון ופצצות הידרוגניות, בעלות עוצמה חזקה פי עשרה מפצצת אטום רגילה. אם פצצה גרעינית יכולה להרוג 100 אלף אנשים, הפצצה ההידרוגנית יכולה לפגוע במיליון". אתמול (רביעי) התפרסם הראיון המלא שהעניק מרגל האטום, מרדכי ואנונו, לעיתון "אל ווסט" היוצא לאור בלונדון.

לפני שלושה ימים פורסם חלקו הראשון של הראיון, שהעלה חשד כי ואנונו הפר את ההגבלות שהוטלו עליו, אך הדברים שהתפרסמו אתמול מעלים חשדות של עבירות ביטחון. צוות שיורכב מנציגים של פרקליטות המדינה, המשטרה והשב"כ יבדוק אם בדברים שאמר ואנונו יש משום הפרה של המגבלות שהוטלו על נרגל האטום עם שחרור מהכלא. חלק זה של הראיון התפרסם יומיים בלבד לאחר שבג"צ דחה את בקשת ואנונו להסיר את המגבלות שהוטלו עליו.

כמו כן, ואנונו אמר בריאיון כי הוא מתכוון להלחם "עד נשמת אפו האחרונה" כדי לקבל היתר לעזוב את ישראל, ולקבל מקלט מדיני בחו"ל. "אתחיל בנורבגיה ובריטניה, ובמקביל אקרא לערוך ועידה בינלאומית בקהיר, שבה נקרא לכל המדינות, לרבות ישראל, להכריז על הקמת גוף משותף לפירוק נשק גרעיני", אמר ואנונו.

לדבריו, הוא מתכוון להתחיל קריירה של מומחה לתחום הגרעין. ואנונו סיפר כי כבר בימים הקרובים הוא אמור לשאת הרצאה על נשק גרעיני בפני קהל בנצרת. "אלמד מדעי המדינה או היסטוריה באחת האוניברסיטאות האירופאיות או האמריקניות, ואכתוב ספר על השלום או על ההתחמשות הגרעינית", הוסיף.

עם זאת, לא כל הריאיון עסק בהתחמשות הגרעינית של ישראל. ואנונו סיפר שהוא מחפש כלה: "אישה נוצרייה, אירופאית, בת 35, יפה ופקחית, שתהיה גם פעילה פוליטית ותרצה ילדים". לדבריו, הוא עובד עתה כמפעיל פעמון בכנסיה האנגליקנית במזרח ירושלים.

כמו כן, ואנונו מתכנן להציע את שירותיו ליו"ר הסוכנות האטומית של האו"ם, ד"ר מוחמד בראדעי. עם זאת, ואנונו אמר כי "בביקורו בישראל עשה ברדעי צחוק מעצמו. עליו היה להגיע לישראל כמו שהגיע לעיראק, ולהתנות את בואו בכך שיורשה לו לבקר בכור".

בריאיון שהתפרסם ביום ראשון בעיתון "אל חייאת" אמר ואנונו כי הכור בדימונה "מסכן את חייהם של מיליוני בני אדם במזרח התיכון". הוא אף הזהיר מפני רעידת אדמת שתגרום לדליפה רדיואקטיבית בכור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by