בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרס: ערפאת מטורף 
 
 פרס וערפאת בימים יפים יותר. קבלת פרס נובל לשלום (לעמ)   
 
חדשות נענע

יו"ר האופוזיציה אמר את הדברים בשיחתו עם שליח האיחוד האירופי, חוויאר סולאנה, לפני שבוע. "ערפאת מוביל את השחיתות", הוסיף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר האופוזיציה, ח"כ שמעון פרס, אמר כי יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, הוא "מטורף, מישהו צריך להחדיר לראש שלו קצת היגיון". הדברים התפרסמו היום (חמישי) ב-nrg, מתוך תמליל השיחה של פרס עם מתאם מדיניות החוץ של האיחוד האירופי, חוויאר סולאנה, לפני שישה ימים בירושלים.

עד היום פרס מעולם לא אמר במפורש את דעתו על יו"ר הרשות הפלסטינית, אך בשיחה עם זולאנה פרס התיר את הרסן. "הוא הציע הפסקת אש בתקופת האולימפיאדה, כאילו הוא בעצם מנהיג את כל גורמי הטרור הבינלאומיים", אמר פרס. "הוא אולי לא נותן הוראות מפורשות לטרור, אך גם לא מורה להפסיק את הפיגועים ולא מאפשר לאף אחד אחר להפסיק אותם או לפעול נגדם. הוא מהווה אבן נגף חמורה לכל התקדמות".

פרס אף דרש מהאירופאים להעמיד אולטימטום מול ערפאת. "אתם צריכים למלא תפקיד מולו", אמר פרס, "הוא לא ישתנה מבלי שיופעל עליו לחץ אמיתי ולא רק הצהרתי".

"ללשכת ערפאת יש תקציב של 100 מיליון דולר בשנה. לא הגיע הזמן שתדרשו דיווח מפורט לאן הולך הכסף הזה?", הציע פרס לסולאנה. מדוע לשלם למשטרה ולמנגנוני ביטחון שלא עושים שום דבר? לאן הולך כל הכסף הזה?".

לדבריו, "ערפאת מוביל את השחיתות, בולם את כל ניסיונות ההתקדמות, והירי על נביל עמאר ממחיש את מידת הנזק שלו".

מקור מדיני בכיר בירושלים אמר אתמול כי "זה לקח זמן, אבל היום גם פרס מבין: ערפאת מהווה מכשול וכל עוד הוא כאן, אין סיכוי לשום דבר". בפגישה שקיים פרס אתמול עם נשיא גרוזיה הוא חזר והדגיש את הדברים שאמר לסולאנה: "הוא לא ידע לעבור ממצב של מנהיג גרילה למנהיג מדינה שבדרך. במדינה שבדרך לא יכול להתקיים מצב של 11 מנגנוני ביטחון".

יועץ התקשורת של פרס אמר בתגובה לפרסום הדברים כי "פרס לא אמר שערפאת מטורף". גם כמה ממקורבי פרס טרחו להסביר שפרס התכוון לומר ש"ערפאת השתגע" ולא שהוא "משוגע".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by