בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"ישראל צריכה לשנות את יחסה לג'ון קרי" 
 
 ``לאמץ פוליטיקה של תקווה``, קרי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אומרים גורמים במפלגה הדמוקרטית בארה"ב. לדברהם, שרון משמיע דברי הערכה כלפי בוש, בעוד שהוא מעולם לא נפגש עם קרי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ון קרי נבחר הלילה (חמישי) רשמית למועמד המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית בוועידת המפלגה בבוסטון. ג'ון אדוארדס נבחר כמועמד לסגן נשיאות אצרות הברית. בנאומו בפני הוועידה הדמוקרטית אמר אדוארדס שהרפובליקנים "עושים ככל שביכולתם כדי לנהל את מערכת הבחירות למשרה הרמה ביותר בצורה הנמוכה ביותר". קרי קרא לוועידה "לאמץ פוליטיקה של תקווה".

לדברי יועצת בכירה לקרי, סוזן רייס, אם הוא יבחר הוא יניע מחדש את תהליך השלום במזרח התיכון. רייס אמרה כי קרי רואה בישראל בעלת ברית חשובה, וביטחון ישראל חשוב גם לביטחון ארצות הברית.

פעילים יהודים במפלגה הדמוקרטית האמריקנית התלוננו בחודשים האחרונים שראש הממשלה, אריאל שרון, מפלה לטובה את הנשיא הרפובליקני, ג'ורג' בוש. עם זאת, התלונות לא נשמעו מפי אנשי מטה הבחירות של קרי, אלא רק מפעילים יהודים במפלגה.

מקורבים לקרי, וביניהם מרטין אינדיק, שגריר ארצות הברית בישראל לשעבר, אמרו שעל ישראל לשנות את יחסה כלפי המועמד הדמוקרטי, ושרון צריך להדק את הקשר עימו. גורמים במפלגה הדמוקרטית אמרו כי הם אינם רואים בחיוב את את העובדה ששרון משמיע באוזני מנהיגים יהודים אמריקנים המבקרים בישראל דבר העירה מופלגים לבוש. הם טוענים כי דברי שרון מתפרשים כרמיזה ליהודים שיש לבחורבבוש לכהונה נוספת. כך התפרסם הבוקר בגלי צה"ל.

בפגישה בין נציגים ישראלים לבין האחראים על מדיניות החוץ במטהו של קרי, שהתקיימה לפני שבוע בוושינגטון, ישראל הבהירה שהיא אינה מעדיפה מועמד כזה או אחר בבחירות לנשיאות ארצות הברית. הישראלים טענו שישראל "נייטראלית לחלוטין". עם זאת, במפלגה הדמוקרטית מצביעים על מספר ארועים החושפים את יחס ישראל לקרי. בין היתר, ציינו הגורמים את אכזבתם מכך שבביקורו האחרון בוושינגטון באפריל לא נפגש שרון עם קרי, ושהשניים לא שוחחו מעולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by