בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סעודיה: להקים כוח מוסלמי שישלח לעיראק 
 
 מקיים סבב שיחות במזרח התיכון. פאוול (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בפגישות שקיים אתמול קולין פאוול הציעו בכירים סעודיים להקים כוח בינלאומי, שיורכב מחיילים ממדינות איסלאמיות בלבד. ההערכה: יהיו קשיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשיחות שקיים אתמול (רביעי) מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, עם בכירים סעודיים הציעה סעודיה להקים כוח בינלאומי שישלח לעיראק, ויורכב מחיילים ממדינות איסלאמיות בלבד.

שר החוץ הסעודי, סעוד אל-פייסל, אמר כי הצעה ראשונית בעניין כבר נשלחה לכמה מדינות איסלאמיוצ, אך הוא סירב למסור לאילו מדינות. לדברי דובר משרד החוץ האמריקאי, ריצ'ארד באוצ'ר, בשיחות דנו בנושא "הצבת חיילים ממדינות מוסלמיות שאין להן גבול משותף עם עיראק כדי לסייע לעיראקים בנושא הביטחון". "זו מטרה שאנו תומכים בה ונמשיך לדון בה", הוסיף.

כמו כן, בכיר סעודי אמר כי סעודיה פועלת מזה שבועיים בשיתוף עם מנהיגים עיראקים ואנשי או"ם להשגת מטרה זו.

עם זאת, בשל התנגדות דעת הקהל הרחבה במדינות האיסלאם לנוכחות כוחות הקואליציה בעיראק, ההערכות הן שסעודיה תתקל בקשיים להשגת תמיכה בהקמת כוח איסלאמי. בנוסף, עתידו של כוח זה תלוי גם במידת חופש הפעולה שינתן לו, והאם ממשלת עיראק תזמינו לשטחה.

פאוול, שעורך סיור באזור, נפגש בקהיר עם נשיא מצרים, חוסני מובארק. מובארק ופאוול דנו בפגישה על ערפאת, והסכימו כי על ערפאת לעבוד בשיתוף פעולה עם ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא. פאוול אמר בפגישה כי יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, הוא "אמן ההצהרות הדו-משמעיות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by