בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בכיר פתח ומאבטחו חוסלו בעזה 
 
 פלסטינים בזירת החיסול ברפיח (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מסוק ירה טילים ברפיח לעבר הרכב בו נסע מפקד זרוע הפתח גדודי אבו ריש, עאמר אבו סיטה, שהיה אחראי לפיגועים ברצועה בהם נהרגו חיילים ואזרחים ישראלים, ושקד על הוצאתו לפועל של פיגוע נוסף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפחות שני פלסטינים נהרגו אחר הצהריים (חמישי) בפעולת חיסול נוספת של חיל האוויר ברפיח שבדרום רצועת עזה. מסוקי צה"ל ירו טילים לעבר רכב בו נסעו עאמר אבו סיטה, מפקד זרוע הפתח גדודי אבו ריש, וזכי אבו זרקה, ששימש כמאבטחו. השניים נסעו בשכונת שבורה בעיר, לא הרחק מהגבול עם מצרים.

ממקורות בטחוניים נמסר כי אבו סיטה היה אחראי לפיגועים רבים ופעולות טרור. את פעילותו החל ב-1992 ברצח שלושה חיילים ישראלים, וברצח מעסיקו אורי מגידיש בחממות התנחלות גן אור שבגוש קטיף ב-1993. פעולות נוספת להן היה אחראי פלג אבו ריש הן רצח קצין צה"ל באמצעות מטען במפקדת התיאום הביטחוני בנובמבר 2000; רצח רוני סלאח תושב התנחלות כפר ים שבגוש קטיף; פיוגע בהתנחלות פאת שדה בו נהרגו שני ישראלים; פיגוע הדקירה במהלכו נפצע חייל ביום ראשון השבוע, ופיגועים רבים נוספים.

עוד נמסר כי בימים אלה שקד אבו סיטה על הוצאתו לפועל של פיגוע נוסף. הפלסטיני גם קיים קשרים עם פעילים של ארגון החיזבאללה בלבנון, והתכוון לשלוח לשם פעילי טרור לצורך אימונים. בנוסף, ניסה אבו סיטה ליזום שיתוף פעולה עם החמאס ותכנן לבצע פיגועים גם בתחומי ישראל.

מדובר באירוע שני היום בו נהרג פעיל טרור פלסטינים: הבוקר נהרג פעיל ג'יהאד איסלמי חמוש בחילופי אש עם כוחות צה"ל, סמוך לטול כרם. מדובר בזאהר אל-אשקר, שפעל מהכפר סיידא.

התקרית אירעה כשצוות של יחידת אגוז עסק בפעילות לאיתור מבוקשים בין הכפרים עילר לסיידא בגזרת טול כרם. הכוח נתקל בקבוצת פלסטינים חמושים, שפתחו באש. החיילים השיבו אש, והרגו אחד מהם. הכוח פתח בסריקות אחר חמושים נוספים באיזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by