בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"אני חייב ממשלה חדשה" 
 
 ``ממשלה לא יציבה תפגע בישראל`` (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אומר הערב ראש הממשלה שרון לפעילי ליכוד מרכזים. במקביל - צוותי העבודה והליכוד נפגשים בכפר המכביה להמשך המו"מ הקואליציוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במקביל לפגישת צוותי המשא ומתן של העבודה והליכוד, הנערכת הערב (חמישי) בכפר המכביה, אומר ראש הממשלה שרון כי קואליציה רחבה הכרחית למדינת ישראל. בפגישה עם ראשי סניפים ופעילי ליכוד מרכזיים במצודת זאב הערב אמר שרון: "ממשלה לא יציבה תפגע בישראל ותאלץ אותנו שוב להיכנס למערכת בחירות חדשה. לכן אני חייב להרכיב ממשלה חדשה ויציבה שתאפשר לנו לעבוד ולעשות".

ראש הממשלה חזר בפני הפעילים על עמדתו לפיה ישראל צריכה להמשיך בביצוע תכנית התנתקות. "תכנית ההתנתקות היא התכנית הכי חשובה לישראל בזמן הזה, אסור לי לסגת ממנה", אמר שרון. "זה יהיה לא אחראי מצדי כראש-ממשלה לא לבצע אותה. בלי תכנית ההתנתקות לא נוכל להתקדם לשלום, לא נוכל להתקדם לביטחון, ואותו הדין בכלכלה וברווחה. לא נוכל להתקדם בחינוך, ואני שנבחרתי כראש ממשלה אחראי על אלה".

שרון גם יצא בהתקפה מרומזת על שר החוץ סילבן שלום. "אני אומר בכאב: הוצאת השד העדתי, שהאמנתי שנעלם כבר מזמן, זה פשע ממש שלא יכופר ולא יסולח", אמר שרון. הוא הוסיף: "ההסתה הזאת עוקרת חלק מסיעת הליכוד וחברי המרכז... כל ההשמצות והגסות של ההתבטאויות האלה יורידו את הליכוד מהנהגת המדינה".
 

התחדש המשא ומתן בין העבודה לליכוד

 
הערב התחדש הערב המשא ומתן בין הליכוד והעבודה. מדובר בפגישה הרביעית, בה אמורים הצדדים לנסח טיוטות להסכם הקואליציוני בנושאים החברתיים, הכלכלים ומדיניים. בפתיחת השיחות אמרה ח"כ דליה איציק כי היא מעונינת בהקמת ממשלה מיד עם החתימה על ההסכם עם העבודה.

חידוש המו"מ לא הפריע לסיעת העבודה לכפות על שרון דיון מיוחד על תכנית ההתנתקות. יו"ר סיעת העבודה בכנסת, ח"כ דליה איציק, הגישה ליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, חתימותיהם של 40 ח"כים הנדרשים לצורך קיום הדיון המיוחד המחייב את נוכחותו והשתתפותו של ראש הממשלה.

סיעת העבודה שנמנעת מאז החל המו"מ הקואליציוני עם הליכוד מהגשת הצעות אי אמון בנושאים מדיניים, החליטה ליזום את הדיון המיוחד ללא כל קשר למו"מ הקואליציוני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by