בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הליגה הערבית מעכבת סנקציות על סודאן 
 
 פלליטים חדשים מסודאן מחכים למזון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ארצות הברית הגישה הצעת למועצת הבטחון של האו"ם, הכוללת סנקציות על ממשלת סודאן אם לא תמנע המשך טבח השחורים. הליגה הערבית מנעה החלטה חריפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בסודאן נמשך רצח העם, והאו"ם עדיין לא מצליח להגיע להחלטה: מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, אמר היום שהרצח, האונס והאיומים נמשכים בדארפור שבסודאן ללא הפרעה. ארצות הברית, שהגישה למועצת הבטחון הצעה חריפה כנגד סודאן, נאלצה למתן אותה ולהחליף את המילה "סנקציות" במילים אחרות, שעדיין מבטיחות פעולה כנגד ממשלת המיעוט המוסלמי בסודאן. ההצבעה על ההחלטה תהיה מחר (שישי), וארצות הברית תזכה בתמיכת המדינות האירופיות.

ריכוך נוסח ההצעה, בו תמכו שבעה חברות מועצת הבטחון, נבע מלחץ כבד שהופעל על ידי מדינות הליגה הערבית. רצח העם המתרחש בסודאן מבוצע על ידי ממשלה המייצגת את המיעוט המוסלמי, המפעילה מיליציות ערביות המכונות ג'נג'אוויד לדיכוי האוכלוסיה השחורה, שהיא הרוב. עשרות אלפי בני אדם נרצחו, אלפי נשים נאנסו, וההערכות על מספר הפליטים נעות בין מליון לשני מליונים. הליגה הערבית מנסה למנוע החלטה תקיפה כנגד מדינה מוסלמית.

סודאן הודיעה היום כי היא שוקלת לתבוע לדין את הבי.בי.סי., רשות השידור הבריטית, משום שהיא שידרה אתמול תחקיר, על פיו רצחו המוסלמים בסודאן למעלה מ-50 אלף בני אדם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by