בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ירדן: תוואי הגדר - סכנה לביטחון ירדן 
 
 ``ישראל יכולה להקים את הגדר על גבולות 67``` (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך אמר אתמול שר החוץ הירדני, מרוואן אל-מועשר. לדבריו, תוואי הגדר הנוכחי מונע הקמת מדינה פלסטינית, ולכן פלסטינים יהגרו לירדן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תוואי גדר ההפרדה שמתכננת ישראל מהווה סכנה חמורה לביטחון הלאומי של ירדן. כך אמר אתמול (חמישי) שר החוץ הירדני, מרוואן אל-מועשר, בריאיון ל"הארץ". מועשר אמר כי תוואי הגדר הנוכחי מטרפד כל אפשרות להקמת מדינה פלסטינית עצמאית בעתיד, המהווה עבור ירדן צורך קיומי. לדבריו, בהיעדר מדינה פלסטינית יאלצו תושבי הגדה להגר, וכיוון ההגירה היחיד האפשרי עבורם הוא ירדן.

"בישראל צריכים להבין שאנחנו לא מתנגדים לעצם הקמת הגדר אבל היא יכולה להקים אותה על גבולות 67'", אמר מועשר. לדבריו, "מי שסבור בישראל שאנחנו ניכנס לדיאלוג מדיני רק כדי לשרת את האינטרסים של ישראל ולהקל עליהם במקומות שבהם היא מתקשה, טועה".

השבוע הורה שר הביטחון, שאול מופז, לבחון מחדש עשרה קטעים בתוואי החדש של גדר ההפרדה צפונית מערבית לירושלים. בימים האחרונים הפעילו ראי המתנחלים לחצים כבדים על לשכת מופז, במטרה לגרום לו להזיז את תוואי הגדר החדש מעט מזרחה, ולהרחיק אותו מההתנחלויות.

בתוך כך, ארצות הברית ביקשה מישראל לשתף את האיחוד האירופי בתהליך ההתנתקות, ולאפשר ל"קוורטט" להתערב בתהליך. האמריקנים שלחו סדרת מסרים לירושלים בשבועות האחרונים, וביקשו שישראל לא תתעלם מה"קוורטט", ותנהל עימו שיחות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by