בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העבודה ושינוי: אפשר להקים ממשלה חילונית 
 
 ``אנחנו לא מעדיפים אף אחד``. פרס (לעמ)   
 
חדשות נענע

בפתיחת הפגישה אמר לפיד שממשלת אחדות של הליכוד-העבודה-שינוי תשמור על "אופיה הנאור והחילוני של המדינה ותקדם את ההתנתקות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בתום פגישת בכירי העבודה ושינוי היום (שישי) אמר יו"ר האופוזיציה שמעון פרס כי "ניתן להרכיב ממשלה תוך ימים ספורים בהרכב הליכוד, העבודה ושינוי". בפתיחת הפגישה אמר יו"ר שינוי יוסף טומי לפיד כי מטרת ממשלת אחדות בהרכב זה תהיה "כולה לשמור על אופיה הנאור והחילוני של המדינה ולקדם את ההתנתקות".

משתתפים נוספים בפגישת שינוי העבודה היו ח"כ דליה איציק והשר אברהם פורז. הצדדים דנו ביצירת "גוש חוסם" משותף, שיכפה על ראש הממשלה, אריאל שרון להקים קואליציה שתכלול את שתי המפלגות. דוברו של פרס אמר כי השיחות היו "טובות", ושהן ימשכו בשבוע הבא.

יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, תקף בחריפות את דבריו של השר לפיד ואמר כי "מזעזע לשמוע את הדיקטטור הלבן לפיד משתמש במלים המצביעות על מחשבה גזענית שיש בכוחה לערער את יסודות החברה או לדרדר את עם ישראל".

בשבוע האחרון פנו בכירי שינוי לסיעת העבודה, במטרה לשכנע אותם לא להצטרף לממשלת אחדות עם החרדים וללא שינוי. לדברי לפיד, הוא אינו מתנגד לשבת עם המפד"ל בממשלה: "המפד"ל לא מפריעה. עד עכשיו שיתפנו פעולה. הם אלה שמאיימים לעזוב".

עם הגיעו למלון "דן" בתן אביב, אמר פרס כי הפגישה נועדה "לדון במה שהכי טוב למדינה". בתשובה לשאלה האם הוא מתכוון להחרים את המפלגות החרדיות, כבקשת לפיד, אמר פרס: "אף אחד לא הציע חרם. אנחנו לא מחרימים ולא מעדיפים אף אחד, אנחנו נכנסים בגלל מדיניות ובגלל ההתנתקות". ח"כ דליה איציק אמרה כי היא מעוניינת לראות את שינוי יושבת יחד עם מפלגת העבודה בממשלת אחדות.

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר אתמול כי עליו להקים קואליציה חדשה, אחרת אין מנוס מבחירות. בהתבטאות קודמת אמר שרון כי שינוי היא "שותפה מצוינת", אך אבד לממשלה הרוב הקואליציוני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by