בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון ג'יהאד נטל אחריות לפיגוע באוזבקיטסאן 
 
 בפיצוץ במשרד התובע נפצעו 5 אנשים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מחבל מתאבד התפוצץ מחוץ לשגרירות ישראל. 2 עובדים אוזבקים בשגרירות נהרגו. פיצוצים נוספים בשגרירות ארה"ב ובמשרד התובע במדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני עובדים אוזבקים נהרגו היום (שישי) כשמחבל מתאבד התפוצץ מחוץ לשגרירות ישראל בטשקנט, בירת אוזבקיסטאן. אחר מהם הוא מאבטחו של שגריר ישראל במקום, צבי כהן. את האחריות לפיגוע נטל ארגון הג'יהאד האיסאלמי במדינה. בהודעת הארגון באתר האינטרנט שלו נאמר כי הפיגוע בוצע במחאה על "חוסר הצדק" של ממשלת ישראל וכאות אחווה ללוחמים הפלסטיניים, העיראקיים והאפגאניים.

פיצוצים נוספים ארעו מחוץ לשגרירות ארצות הברית ובמשרד התובע הכללי בטשקנט. אין נפגעים מקרב אנשי השגרירות האמריקנית. בפיצוץ במשרד התובע נפצעו 5 אנשים.

צבי כהן, שגריר ישראל בטשקנט, אמר בקול ישראל כי בעת הפיגוע היו בבניין השגרירות ארבעה ישראלים. "לכל הישראלים שלום, יצרנו קשר עם כל הישראלים בטשקנט והודענו להם להישאר בשלב זה בבתיהם", אמר כהן. הוא הוסיף שלא היו התרעות נקודתיות לפיגוע בטשקנט.

בעקבות הפיגוע הוגברה הכוננות בשגרירויות ישראל ברחבי העולם. כמו כן, משלחת של משרד החוץ, בראשות סמנכ"ל המשרד, ניסים בן שטרית, תצא לטשקנט הלילה כדי לסייע לעובדי השגרירות וכדי לבדוק את נוהלי האבטחה במקום.

זהו פיגוע ראשון נגד מטרה ישראלית באוזבקיסטאן. אוזבקיסטן נפרדה בתחילת שנות ה-90 מברית המועצות ובשטחה פועלים מספר ארגוני טרור. בימים אלה צפוי להיפתח באוזבקיסטאן משפטם של 15 חשודים במעורבות במתקפת טרור במדינה מתחילת השנה. במתקפה נהרגו לפחות 47 אנשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by