בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח: השב"כ מענה ילדים פלסטינים כדי לגייסם כמשתפי פעולה 
 
 משמים כמגנים אנושיים? אילוסטרציה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

תנועת "פרופיל חדש" פרסמה דו"ח על גיוס ילדים. צה"ל משתמש בילדים פלסטינים כמגנים אנושיים. ב"כהנא חי" מגייסים ילדים לפעולות כבר בגיל עשר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
63 אחוזים מהילדים הפלסטיניים שנעצרו על ידי צה"ל מגוייסים על ידי שירות הביטחון הכללי לשמש כמשתפי פעולה עם ישראל, כך עולה מדו"ח שפרסמה אתמול (חמישי) תנועת "פרופיל חדש". הדו"ח מתגייס לגיוס ילדים מתחת לגיל 18 בישראל ובשטחי הרשות.

על פי הדו"ח, השב"כ משתמש בשיטות עינויים שונות כדי להפעיל לחץ על הילדים הפלסטינים לשתף פעולה עם ישראל. בין השיטות המדווחות: הכאות, קשירות מכאיבות, מניעת שינה, חשיפה לאור וחום קיצוניים. אחד הילדים אף דיווח על מקרה של סחיטה מינית.

כמו כן, ילדים פלסטינים משמשים כמגינים חיים בידי חיילי צה"ל. באחד המקרים המפורטים הוחזק ילד פלסטיני בן 14 יחד עם אביו במרפסת ביתם, בעוד החיילים מנהלים קרב יריות עם חמושים פלסטינים.
 

ב"כהנא חי" מגייסים ילדים מגיל עשר לפעולות

 
החברה הישראלית היא מיליטריסטית ומערכת החינוך בישראל מעודדת ילדים להשתתף במערך ההגנה החמוש. על פי הדו"ח, ילדים בישראל לוקחים חלק בשמירה על יישובים, לרוב דרך המשמר האזרחי, ורבים מהם פועלים כבר מגיל 14; הם עורכים סיורים, הם בעלי סמכויות נרחבות כלפי האזרחים ואף פועלים במקרים של התרעות ספציפיות לפיגועים.

כמו כן, בתי ספר צבאיים מחייבים את תלמידיהם לאורח חיים צבאי לכל דבר. התלמידים לובשים מדים, עוברים אימונים צבאיים, רובם מתאמנים בירי וחלקם אף מחוייבים לשאת נשק. מקרה חמור במוחד הוא המקרה של ניצול עבודת ילדים אוטיסטים על ידי הצבא. ילדים אלו נשלחים על ידי בית ספרם לעבודה בבסיס צבאי, שם הם מבצעים עבודות תחזוקה במדים.

הדו"ח מספר על גיוס ילדים גם בקרב תנועות ימין קיצוני. מן הדו"ח עולה כי תנועת "כהנא חי" משתמשת בילדים, שמגוייסים לעיתים בגיל עשר בלבד. הילדים לוקחים חלק בפעולות האיבה נגד פלסטינים ואחראים להקמת תאים נוספים של הארגון. חלק מהילדים עוברים קורס בן 3 שנים המכשיר אותם לבנות מטענים, להשתמש בנשק על סוגיו הרבים, לרגל, לזייף מסמכים ועוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by