בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת הביטחון מאיימת בסנקציות על סודן 
 
 מיליון כפריים נמלון למחנות פליטים. סודן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

המועצה קיבלה ללא מתנגדים הצעת החלטה לפיה יוטלו על סודאן סנקציות אם לא תפעל לפירוק המיליציות בדארפור מנשקן בתוך 30 יום.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת הביטחון של האו"ם קיבלה היום (שישי) הצעת החלטה לפיה אם סודן לא תפעל פירוק המיליציות בדארפור מנשקן בתוך 30 יום, יוטלו עליה סנקציות. הצעת ההחלטה עברה ללא התנגדות, ברוב של 13 תומכים. סין ופקיסטאן נמנעו בהצבעה. הסנקציות כוללות אמברגו נשק על כל הקבוצות בדארפור, מלבד לצבא סודן.

שגריר ארצות הברית באו"ם, ג'ון דנפורת', שהגיש את הצעת ההחלטה, אמר כי "האחריות לאסון הזה מוטלת בלעדית על ממשלת סודן. הגיע הזמן להבהיר לממשלה שהשעון שלה מתקתק". לדבריו, "ההחלטה הזו מבטיחה כי המחוז יעמוד לנגד עיני מועצת הביטחון ולנגד עיני העולם בחודש הבא, ובחודש שאחריו, ובחודש שאחריו, עד שנבטיח שאנשי דארפור יחיו בשלום".

דארפור הוא מחוז מוסלמי, שתושביו אינם ערבים. מיליציות הג'נג'וויד פועלות במחוז נגד האפריקנים. המיליציה נהנית מתמיכת הפיקוד העליון של הצבא, וממשיכה להתעמר באוכלוסייה.
לפחות 300 אלף בני אדם נהרגו ואלפי נשים נאנסו במחוז דארפור, במערב סודן. לפחות מיליון כפריים נמלטו למחנות פלסטינים ושני מיליון בני אדם זקוקים לסיוע של האו"ם בכל הנוגע למזון ולתרופות. לטענת האו"ם, בסודן מתרחש האסון ההומניטרי הגדול בעולם.

לפני כשבועיים קרסו שיחות השלום בין ממשלת סודן לבין ארגוני המורדים במחוז. התנועה לצדק ושוויון (אי.ג'יי.אם.) וצבא השחרור הסודני (אס.אל.אם.) נטשו את שיחות השלום באדיס אבבה שבאתיופיה. לטענתם, הממשלה הסודנית אינה מכבדת את הסכם הפסקת האש שנחתם ביניהם לפני כארבעה חודשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by