בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרס: יש לתאם את ההתנתקות עם אבו עלא 
 
 מעוניין להתחיל את פינוי הרצועה בקרוב. פרס (רויטרס)   
 
חדשות נענע

יו"ר העבודה אמר כי ראש הממשלה הפלסטיני הוא פרטנר ראוי למשא ומתן על ההתנתקות. הוסיף כי אפשר להתחיל את פינוי הרצועה בחודש הבא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר האופוזיציה, שמעון פרס, אומר היום (שישי) כי יישום תכנית ההתנתקות צריך להיעשות בתיאום עם ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא. לדברי פרס, אבו עלא הוא פרטנר אמין למשא ומתן עם ישראל. זאת בניגוד לדעתו של אריאל שרון, שטוען כי הרשות הפלסטינית בראשות ערפאת מעודדת את הטרור ולכן אין לשבת עמה לשולחן המשא ומתן.

פרס אמר היום בתדרוך לעיתונאים זרים כי אחת הדרישות של מפלגת העבודה במשא ומתן על ממשלת אחדות היא שיתוף פעולה עם הרשות הפלסטינית. לדבריו, "יש לנו שותף פלסטיני. אני חושב שאבו עלא הוא מנוסה, רציני, תומך בשלום, מתנגד לטרור ותומך בפשרות".

פרס הוסיף כי "אני חושב שאנחנו יכולים לתרום להגדלת כוחו של אבו עלא. למשל, אם השיחות על עתיד רצועת עזה היו נערכות עימו, הוא היה מגדיל את כוחו בקרב הפלסטינים". פרס הוסיף כי התעלמות מהרשות בכל הנוגע ליישום תכנית ההתנתקות תגרום להסלמת האנריכה ברצועה.

פרס הוסיף כי העבודה גם דורשת קביעת לוח זמנים נוקשה ליישום תכנית ההתנתקות. פרס אמר כי אינו רואה מדוע פינוי הרצועה לא יחל בחודש הבא, מייד עם אישור תכנית הפיצויים למתנחלים ברצועה. לדבריו, פינוי הרצועה צריך להיות "הצעד הראשון ולא הצעד האחרון" בדרך ליישום התכנית.

פרס העריך היום כי "ניתן להרכיב ממשלה תוך ימים ספורים בהרכב הליכוד, העבודה ושינוי", זאת בעקבות פגישה עם בכירי מפלגות העבודה ושינוי. בפתיחת הפגישה אמר יו"ר שינוי, יוסף לפיד, כי מטרת ממשלת אחדות בהרכב זה תהיה "כולה לשמור על אופיה הנאור והחילוני של המדינה ולקדם את ההתנתקות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by