בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הותיקן תוקף את הפמיניזם: "הפך הגברים לאויבים" 
 
 
חדשות נענע

מסמך כנסייתי תוקף את הפמיניסטיות, את ההומואים, את המשפחה החדשה ואת השוויון. עם זאת, טוען שמעכשיו יוכלו נשים לשמש במנהלת הכנסיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"על שיתוף הפעולה בין גברים לנשים בכנסיה ובעולם" - זה שמו של המסמך שהפיץ היום (שבת) הקרדינל יוזף רצינגר, מחשובי מנהיגי הכנסיה ומועמד מוביל לתפקיד האפיפיור הבא. המסמך של רצינגר, הנחשב לשמרן אפילו במונחי הכנסיה הקתולית, קיבל את אישור האפיפיור.

שלא במפתיע, הוא עורר את זעמן של הפמיניסטיות. המסמך מאשים את הפמיניזם בזריעת פירוד בין המינים, ובהפצת אידיאולוגיות "הרואות בגברים ובנשים אויבים", וכן גם בהרס המשפחה. השוויון בין המינים, אומר רצינגר, הופך את המשפחה ל"מוטלת בסימן שאלה", וכן "הופך את ההומוסקסואליות וההטרוסקסואליות לשוות".

עם זאת, המסמך מכיר לראשונה בקיומה של האישה העובדת - "אין להביט בשלילה על אישה העובדת מחוץ לבית", כתב רצינגר - ואף מודיע כי הותיקן יעסיק מעתה גם נשים. לראיה, הצביע המסמך על נזירה העובדת במשרד החוץ של הותיקן. המסמך אומר, עם זאת, שאל לה לאישה לעבוד מחוץ לבית, אם הדבר יפגע במשפחה - כלל שיש להניח שאיננו חל על נזירות. המסמך אפילו לא טרח להתייחס לדרישה העולה לאחרונה מן הקהילה הקתולית, לאפשר לנשים לשמש ככמרים ולאפשר לכמרים להנשא - דרישה המקבלת יתר עוצמה לאור שערוריות הפדופיליה הפוקדות את הכנסיה בשנים האחרונות.

העובדה שהמסמך פורסם על ידי רצינגר באישור האפיפיור, ולא על ידי האפיפיור עצמו, היא חלק מכללי המשחק של הותיקן. המסמך מתווה מעכשיו את עמדת הכנסיה - אבל הוא לא חלק מהדוגמה הקבועה לדורות, ואפיפיור עתידי, או אפילו קרדינל עתידי, יוכל לשנות את העמדה. אילו היה האפיפיור מפיץ את המסמך כשלו, היתה עמדת הכנסיה מקובעת לדורות, שכן האפיפיור נחשב כמי שאינו בר-טעות בנושאי אמונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by