בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת נוקבת במערכת המשפט על ראש הממשלה 
 
 
חדשות נענע 

מבקרת המדינה לשעבר מרים בן פורת אמרה כי לחוקה נדרשת הסכמה רחבה וכי אי אפשר להבטיח שתהליך כינון החוקה ייקח שנה. השר שמעון פרס אומר/מבקר, גם הוא את המהפכה החילונית: 'קואליצה עושה חוקה ולא להפך'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במערכת המשפט מגנים הבוקר (שני) את כוונת ראש הממשלה לכונן חוקה לישראל בתוך שנה. מבקרת המדינה לשעבר והשופטת בדימוס מרים בן פורת אמרה הבוקר לגלי צה"ל כי כינון חוקה צריך להיעשות תוך הסכמה רחבה בעם ושיתוף פעולה בין שלושת הזרמים המרכזיים ביהדות.

 
"אם לא ניתן לתנאים להבשיל, הקרע בעם עלול רק להחריף. אי אפשר להתחייב שתהליך כינון החוקה ייקח שנה, זה לא רציני", דברי בן פורת.

השר שמעון פרס מתח הבוקר, גם הוא, ביקורת על תוכנית המהפכה החילונית של ברק. פרס אמר כי "קואליציה עושה חוקה ולא חוקה עושה קואליציה" וכי בנתיים אין רוב להצעה ולא כדאי לכפות אותה.

פרס הוסיף כי:"הליכוד לא יפרד מהדתיים. זה חלום באספמיה. יש בריחה מהנושא העיקרי, והנושא העיקרי הוא שיטת הבחירות הישירה שמפצלת כל רוב לרסיסים לא רלוונטיים. כשאתה רואה שכל משקל הוא קצת מזויף תבדוק את המאזניים ולא את המשקולות".

חבר הכנסת דן מרידור, שהוזכר כמי שיזם את תכנית ראש הממשלה להתמקד בכינון חוקה, אמר הבוקר (שני) שלדעתו חישוקי החברה מתפרקים, וזה הזמן להתחיל ולגמור עם סוגיית החוקה ש90% מהציבור תומכים בה.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by