בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת יש"ע |המשיכה לבנות במאחזים "מוקפאים" 

מועצת יש"ע |המשיכה לבנות במאחזים "מוקפאים"

 
 
חדשות נענע 

עפ"י ההסכם בעין ראש הממשלה לראשי מועצת יש"ע הוקפאו המאחזים החדשים שנבנו מחוץ לישובים. ממעקב תנועת "שלום עכשיו" עולה כי יותר ממחצית המאחזים הורחבו וכי מחצית המאחזים שסוכם שיפונו, לא פונו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
64% מהמאחזים, שהוקפאו בהסכם שנחתם בין מועצת יש"ע לראש הממשלה ברק הורחבו בשנה האחרונה. רק מחצית מהמאחזים שסוכם שיפונו, פונו בפועל, כך עולה מהמעקב התקופתי אחר ההתנחלויות שעורכת תנועת "שלום עכשיו".
 
מזכ"ל מועצת יש"ע, שלמה פילבר, אמר הבוקר (שני) לעיתון "הארץ" כי ישנן הסכמות בין ראש הממשלה למועצת יש"ע שתנועת שלום עכשיו לא יודעת עליהן. לאחר שברק נבחר לראש ממשלה הוא פתח בסדרת פגישות עם ראשי מועצת יש"ע במטרה לצמצם את הפערים בין הצדדים.

בין הצדדים נחתם הסכם, לפיו 17 מהמאחזים החדשים שנבנו מחוץ ליישובים יוקפאו. מבדיקת "שלום עכשיו" עולה כי בפועל ויתורי מועצת יש"ע היו קטנים משהובטח. ב11 מתוך 17 המאחזים נוספו מבנים ורק ארבעה מתוך שמונה מאחזים שהיו אמורים להתפנות, אכן פונו.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי צה"ל קיבל הוראה לפנות את המאחזים בהם דווח על חריגה מהסכם ההקפאה וכתוצאה החליטה מועצת יש"ע לפנות את המאחזים בעצמה עד ל14 באוגוסט.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by