בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מהפיכה בתעשיית הטקסטיל: ייצור חלבון הנמצא בקורי עכביש על ידי עזים  

מהפיכה בתעשיית הטקסטיל: ייצור חלבון הנמצא בקורי עכביש על ידי עזים

 
 
חדשות נענע 

החלבון יופרש בחלב העזים על ידי שימוש בטכנולוגיה הדומה לזאת שאפשרה את שיבוטה של הכבשה "דולי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"משי עכבישים", יותר חזק ויותר גמיש מפלדה, מהווה אלטרנטיבה קלת משקל לסיבי פחמן. עד עכשיו לא ניתן היה לטוות קורי עכביש באופן מסחרי, כיוון שעכבישים הם יצורים אנטי חברתיים.

חברה קנדית טוענת שהיא קרובה לייצור של "משי עכבישים", בחלב עיזים. על ידי שימוש בטכנולוגיה הדומה לזאת שאפשרה את שיבוטה של הכבשה "דולי", הצליחו מדענים בקוויבק להרבות עזים עם גנים של עכבישים.

ובסטר ופיטר, שניי עזי הקורים הראשונים בעולם, לא יכולים להשתלשל מהתקרה, הם גם אינם אוהבים לאכול זבובים באופן מיוחד. למעשה ובסטר ופיטר נראים כמו כל עז אחרת. אך החוקרים מקווים שצאצאיהם ייצרו חלב שיכיל חלבון קורי עכביש.

קורי עכביש טבעיים נחשבים לסיבים החזקים ביותר בעולם. כוח המתיחה שלהם גדול מפלדה, והמשקל שלהם קטן פי 25 מסיבים סינתטיים. תכונות אלו יאפשרו לייצר מ"חלב קורי העכביש" מטוסים, מכוניות מרוץ ובגדים עמידים לכדורים.

תכונה חיובית נוספת של החלבון העכבישי היא שהוא לא נדחה על ידי מערכת החיסון האנושית. הדבר יאפשר לייצר גידים ורצועות מלאכותיים להשתלה. ניתן יהיה להשתמש בחומר לצרכים רפואיים נוספים כמו חוטי תפירה נמסים, בניתוחים עדינים בעין ובמערכת העצבים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by