בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסיבה לכוננות המוגברת: התארגנות טרור בראשות בן-לאדן 
 
 
חדשות נענע 

השב"כ חשף את רשת הטרור ועצר עשרה מחבריה. תכננו פיגועים המוניים בישראל, כולל פיגועי התאבדות וחטיפת חיילים. הפתעה במערכת הביטחון מחשיפת החוליה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתמול (שני) בערב נחשפה הסיבה לכוננות המוגברת של כוחות הביטחון בישראל: ארגון הג`יהאד העולמי, בראשותו של אוסמה בן-לאדן, החל בגיוס ואימון פלסטינים לפעילויות טרור נגד ישראל. מטרת הפעילות - ביצוע גל פיגועי ראווה רחב היקף.
 
 
אתמול הותר לפרסום כי השב"כ לכד באחרונה את ראש הרשת, נביל עוכל ממחנה הפליטים ג`באליה בעזה. מהחקירה התברר כי עוכל, פעיל חמאס, גויס לארגונו של בן לאדן ואומן במחנות בפקיסטאן ואפגניסטאן. על פי הדיווחים קיבל עוכל הנחיות, בזמן אימוניו, להקמת התארגנות הטרור לביצוע פיגועים בישראל.

"הארץ" מדווח הבוקר כי עוכל הצליח לגייס עשרות פעילים, ואף עמד בקשר עם מנהיגה הרוחני של תנועת החמאס, השייח אחמד יאסין. עדיין לא ברור עם יאסין ידע כי עוכל פועל גם בעבור בן-לאדן, שכן בין שני הארגונים אין תאום מבצעי.

ישראל והרשות הפלסטינית עצרו, כל אחת, עשרה פעילים שגויסו לרשת הטרור. על פי הדיווחים, שלושה מהעצורים הם ערבים ישראלים. מהחקירה עולה כי הרשת תכננה לבצע פיגועים המוניים בישראל, בין השאר על ידי הפעלת מטעני חבלה על ידי מתאבדים, הפעלת מטענים נגד כוחות צה"ל, חטיפת חיילים ואף ירי טילים לעבר התנחלות. מהחקירה עולה עוד כי החוליה כבר החלה להיערך לביצוע הפיגועים, ייצרה אמצעי חבלה וערכה ניסויים בהפעלת מטענים באמצעות טלפונים סלולריים.
 
 
במערכת הביטחון הופתעו מחשיפת הפעילים של בן-לאדן. ההערכות בישראל גרסו עד כה כי ישראל אינה מהווה יעד עבור בן לאדן ולדברי מקורות ביטחוניים "מדובר באיום חדש ומסוכן".

גורמי הביטחון אומרים כי נמשכות ההתרעות בדבר כוונת ארגוני הטרור לבצע פיגועי תופת גדולים במרכז הארץ ובעיקר בירושלים. עם זאת, לישראל אין כרגע מידע ספציפי על חוליה הנמצאת בדרכה לפיגוע.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by