בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה כואבת וזועמת 
 
 
רויטרס

אזרחי רוסיה השלימו עם מותם של אנשי צוות הצוללת הגרעינית קורסק וכעת תוקפת התקשורת את השלטון על אופן ניהול מבצע החילוץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צער, זעם וזעזוע הכו ברוסיה אתמול (שני) כאשר אזרחי האומה השלימו באופן סופי עם מותם של 118 אנשי צוות הצוללת קורסק במעמקי הים.
 
"איבדנו את צוות הצוללת הטוב ביותר בצי הצפוני", אמר מפקד הצי, אדמירל ויצ`סלב פופוב, בקול חנוק כמה שעות אחרי שצוללנים נורווגיים קבעו כי אין ניצולים בצוללת.

"סלחו לילדים, סלחו לבנים שלכם וסלחו לי על שלא השבתי חזרה את בניכם ", אמר פופוב בשידור טלוויזיה לאומה מעל גבי ספינת קרב בים ברנט.

אולם התקשורת הרוסית מטיחה ביקורת קשה על תפקוד הממשל הרוסי. "מה היה אם לא היו משקרים לנו?, מה אם לא היו מחכים חמישה ימים לפני שביקשו עזרה ממדינות אחרות?", שואלת התקשורת. העיתונות תוקפת גם את נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, ישירות על כך שלא התפנה מייד מחופשה לטיפול בארוע.
 

השלב הבא: חילוץ הגופות

 

רוסיה ביקשה את עזרת נורווגיה בהעלאת גופות המלחים מעל פני הים. נורבגיה השיבה כי היא שוקלת האם להיענות לבקשה. בכל מקרה חילוץ שכזה עלול להמשך שבועות ארוכים. הנורבגים הסכימו לשלוח אל הצוללת מצלמת וידאו שתעזור באיתור הגופות. אמש כבר אותרה גופה אחת בתוך הצוללת.

מבצע חילוץ הגופות יאלץ להתמודד עם סכנה של קרינה מהכור הגרעיני של הקורסק. עד כה לא נרשמה רמה חריגה של קרינה אך אם ייעשה ניסיון למשות את הצוללת הדבר עלול לגרום לדליפה מהכור.
 
 
נראה שהסיבה לתאונה היא פיצוץ ראשוני שנגרם או מהתפוצצות בתוך גוף הצוללת או מהתנגשות בכלי שיט אחר. ההתפוצצות הראשונה קרעה את חרטום הצוללת שהחלה לשקוע. כשהתנגשה הצוללת בקרקעית הים התפוצצו טילי הטורפדו של הצוללת בפיצוץ עז יותר.


 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by