בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מנסים להחיות את התהליך המדיני 
 
 
רויטרס

מזכירת המדינה האמריקנית בוחנת את אפשרות חידוש המו"מ בין ישראל לפלסטינים ובין ישראל לסוריה. אסד העביר מסר דרך המלך עבדאללה: רוצים לחדש את המו"מ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עבדאללה מלך ירדן אמר אתמול לראש הממשלה אהוד ברק שנשיא סוריה, בשאר אל-אסד, מעוניין בחידוש המו"מ עם ישראל וטוען כי לארצו יש "צורך האסטרטגי" בשלום. "הארץ" מדווח הבוקר כי המסר הסורי הועבר לראש ממשלת ירדן, עלי אבו רארב, שביקר בימים האחרונים בדמשק וחתם על הסכמים כלכליים.
 
ברק אמר למלך שהוא מוכן ופתוח לקידום הערוץ הסורי, אולם מדובר כעת בעיתוי בעייתי, מכיוון שהמו"מ עם הפלסטינים נתון בשעה רגישה.

ברק אמר אתמול ש"ישראל קשובה לקולות הבוקעים באחרונה מדמשק" ותהיה מוכנה לחדש את המו"מ "כשהזמן יבשיל".

בתוך כך ממשיכה מזכירת המדינה האמריקנית, מדלן אולברייט, בניסיונות האמריקנים להחיות את התהליך המדיני. אולברייט שוחחה בימים האחרונים עם שרי החוץ של מספר מדינות במזרח התיכון, ובהם סוריה, במטרה לחדש את תהליך השלום באזור.

דובר מחלקת המדינה האמריקנית, ריצ`רד בוטשר, אמר אתמול (שלישי) בתדרוך לעיתונאים כי אולברייט שוחחה עם שר החוץ הסורי, פארוק א-שרע וכן עם עמיתה המצרי עמרו מוסא. כמו כן שוחחה אולברייט מספר פעמים השבוע עם עם שר החוץ הצרפתי.
 

ניסיון להעלות את התהליך בחזרה על הפסים

"מאז קמפ-דיוויד ישנו תהליך מתמשך של שיחות בין מזכירת המדינה לבין עמיתיה באזור", אמר בוטשר.

לדבריו, שיחותיה של אולברייט בחנו דרכים שונות להזזת תהליך השלום קדימה, לאחר כשלון השיחות בקמפ-דיוויד בחודש שעבר.

בנוגע לחזית הסורית אמר דובר מחלקת המדינה האמריקנית כי מנהיגי סוריה וישראל מעוניים להשיג הסכם שיוביל לשלום צודק, שיחזיק מעמד לדורות רבים.

השליח האמריקני למזרח התיכון, דניס רוס, ששיחק תפקיד חשוב בשיחות בקמפ-דיוויד, נמצא כעת במזרח התיכון לשיחות עם מנהיגי האזור.
 
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by